Mały pokój dla rodzeństwa - jakie meble wybrać?

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Pomysły dla małych pomieszczeń Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 616

Jak zaaranżować mały pokój rodzeństwa za pomocą mebli?

Wyzwaniem dla rodziców jest aranżacja jednego pokoju dla dwójki dzieci, szczególnie jeśli do dyspozycji mają niewielką przestrzeń. Nierzadko dochodzi do konfliktów między rodzeństwem. Każdy z nich potrzebuje prywatności i własnego kąta. Gdy są oni w różnym wieku lub innej płci, urządzenie pokoju wymaga jeszcze większej logistyki. W poniższym artykule podpowiadamy, jak z odrobiną kreatywnością i funkcjonalnych mebli dziecięcych oraz mebli młodzieżowych, możliwe jest stworzenie wyjątkowego pokoju dziecięcego dla rodzeństwa. Zapraszamy do lektury! 

Spis treści 

1. 5 mebli do małego pokoju dla rodzeństwa, których nie może zabraknąć
2. #1 Biurko szkolne
3. #2 Fotel do biurka
4. #3 Regały na książki
5. #4 Szafy dziecięce
6. #5 Łóżka do pokoju dla rodzeństwa
7. Inne rzeczy, które pomogą zorganizować pokój dla rodzeństwa

5 mebli do małego pokoju dla rodzeństwa, których nie może zabraknąć

W zależności od wieku dzieci, ich potrzeby mogą być inne. Jednak są meble, których nie może zabraknąć w pokoju młodzieżowym, jak i dziecięcym. Należą do nich przede wszystkim: biurka szkolne, ergonomiczne fotele biurowe, regały dziecięce i szafy dziecięce na ubrania lub zabawki. Ich wybór jest na tyle szeroki, że z łatwością można znaleźć wymarzony zestaw mebli młodzieżowych. Wiele z nich jest bardzo uniwersalnych, dlatego spodobają się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. 

#1 Biurko szkolne

Bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza w pokoju dla dzieci jest biurko. Każde z nich powinno mieć własne. To miejsce, przy którym młody człowiek się uczy, czyta książki i rozwija swoje zainteresowania. Biurko młodzieżowe powinno mieć wydzielone specjalne miejsce do przechowywania na książki, zeszyty i akcesoria szkolne. Warto zatem wybrać klasyczne meble, takie jak biurko proste lub biurko narożne z szufladami do pokoju nastolatka. Nawet na tych, które są niewielkich rozmiarów, dzieci znajdą miejsce na pisanie, położenie laptopa i schowanie materiałów. Dostępne w kolorach bieli lub różnych odcieni drewna są uniwersalne i ponadczasowe. Do małego pokoju brata i siostry pasują zatem idealnie. 

 

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie biurko będzie odpowiednie dla rodzeństwa, sprawdź nasz artykuł: Biurko do małego pokoju - jak je wybrać?

#2 Fotel do biurka

Mebel, którego nie można zignorować. Fotel obrotowy dla dzieci powinien być wysokiej jakości, aby ich kręgosłup nie był narażony na długotrwałe schorzenia. Z uwagi na stały wzrost osób młodszych, warto wybrać krzesło z możliwością regulacji wysokości. Niezbędne są również podłokietniki i zagłówek. Bezpieczne dla zdrowia dzieci są fotele, które mają podparcie lędźwiowe. Ich obecność zapobiega bólom pleców i skrzywieniom kręgosłupa. Do małego pokoju brata i siostry warto wybrać krzesło, które będzie zgrabne i nie zajmie wiele miejsca. Jeśli w pokoju dziecięcym nie ma miejsca na dwa mobilne krzesła, równie dobrze sprawdzą się wyprofilowane fotele stacjonarne

 

Szukasz mebli do pokoju rodzeństwa, które będą zarówno funkcjonalne, jak i stylowe? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego, w której znajdują się m.in. funkcjonalne zestawy mebli młodzieżowych

#3 Regały na książki 

Do małego pokoju możemy wybrać rodzeństwu zgrabne regały młodzieżowe lub regały do pokoju dziecięcego. W zależności od ilości miejsca, możemy zdecydować się na dwie półki lub jedną wyższą. Rodzeństwo może się nimi podzielić, oszczędzając jednocześnie przestrzeń na ziemi. Sprytnym sposobem na aranżację małego pokoju dla dwóch osób jest wybór regału z szufladami. Nie zawsze udaje się zapełnić otwarte półki, wtedy szafki przydadzą się do przechowywania choćby ubrań. Być może dzięki temu nie będzie konieczne nawet wstawianie szafy dziecięcej do pokoju brata i siostry.

#4 Szafy dziecięce

Nie warto ustawiać w małym pokoju rodzeństwa dwóch szaf. Zajmą one niepotrzebnie miejsce z każdej strony wnętrza. Rozdzielenie na dwie strefy pomieszczenia jest dobrym i praktycznym pomysłem, jednak wystarczy, że ten podział odniesie się do łóżka i biurka. Na niewielkim metrażu musimy dojść do kompromisu i jednym z nich może być wspólne dzielenie szafy lub regału na książki. Warto zatem wybrać taką szafę młodzieżową, która wyraźnie oddzieli granicę pomiędzy rodzeństwem.

 

Więcej o tym, jak wybrać szafę do pokoju nastolatka, pisaliśmy w naszym artykule. 

#5 Łóżka do pokoju dla rodzeństwa 

Aranżując jeden mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku, możemy zdecydować się na dwa pojedyncze łóżka. Dobrym pomysłem jest ustawienie ich po przeciwległych stronach. Jednak może się okazać, że na takie rozwiązanie nie mamy wystarczająco dużo miejsca. Dzieci na pewno ucieszą się z propozycji piętrowego łóżka, które zostało wręcz stworzone do niewielkich metrażowo pokoi rodzeństwa. Drugim rozwiązaniem jest antresola, pod którą można umieścić biurko. Na schodkach często są umieszczone szufladki, które służą do przechowywania drobniejszych rzeczy. Można tam schować bieliznę lub akcesoria szkolne, takie jak np. kredki. 

Zdaniem eksperta 

Dużym ułatwieniem w urządzaniu pokoju młodzieżowego jest gotowy zestaw mebli. Całość jest do siebie dopasowana, więc zapobiegnie to niespójności poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Do zestawu wystarczy dokupić jedynie drugie biurko i pokój dla naszych dzieci jest praktycznie gotowy - Paulina z Meblowej 1 

Inne rzeczy, które pomogą zorganizować pokój dla rodzeństwa

Pokój dzieci warto wyposażyć w pudełka do przechowywania, które można schować pod łóżkiem bądź na dnie szafy. Skutecznie schowają one przedmioty, które nie chcemy, żeby były widoczne na pierwszy rzut oka. Mogą to być ubrania, ale także zabawki. Jest to szczególnie ważne, gdy dzieci są w różnym wieku. Nastolatka, który chce się skupić na rozwoju swoich zainteresowań, mogą rozpraszać zabawki znajdujące się wokół. Warto znaleźć dla nich miejsce, do którego z łatwością dostanie się młodsze dziecko. Należy pomyśleć również o zawieszeniu otwartych półek nad biurkiem wraz z tablicą korkową. Pozwoli to skutecznie zorganizować miejsce do nauki. Nikt nie ma w sobie takiej kreatywności, jak dzieci. Być może warto zapytać ich o wymarzony pokój, przeprowadzić burzę mózgów i wspólnie stworzyć wyjątkową przestrzeń? 

 

Przeczytaj na naszym blogu również wpisy powiązane:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień