Urządzamy pokój dla dziecka - 5 propozycji modnych mebli dla najmłodszych

person Autor: Paulina z Meblowej1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 293

Przegląd propozycji modnych mebli do pokoju dziecka

Urządzanie pokoju dziecięcego to jedno z trudniejszych wyzwań podczas małych remontów. Najwięcej emocji zapewnia zwykle wybór mebli. Ciężko jest połączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem i wyposażyć pokój tak, żeby pozostał niezmieniony przez wiele lat. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji mebli do pokoju dziecięcego, które mogą ułatwić rodzicom urządzenie kąta dla swojej pociechy. Zapraszamy do czytania!


- 1. Czym wyróżniają się meble do pokoju dziecięcego?
- 2. Jak powinny wyglądać meble dla najmłodszych?
- 3. Tanie meble dla dzieci, które świetnie uzupełnią pokój
- 4. Propozycja 1. Biurko do pokoju dziecięcego
- 5. Propozycja 2. Pojemna komoda do pokoju dziecięcego
- 6. Propozycja 3. Nowoczesne regały do pokoju dziecięcego
7. Propozycja 4. Szafa dla najmłodszych i młodzieży?
- 8. Propozycja 5. Fotel obrotowy do pokoju dziecięcego
-
9. O czym pamiętać podczas urządzania pokoju dla dziecka?

Czym wyróżniają się meble do pokoju dziecięcego?

Meble do pokoju dziecięcego nie muszą różnić się od tych, które umieszczamy w innych pomieszczeniach. Ponadto najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo malucha. Zwróćmy uwagę na materiały. Sklejka będzie o wiele lepsza niż drewno, meble z płyt wiórowych są bardziej odporne na uderzenia i zarysowania, dzięki czemu przetrwają wszystkie pomysły malucha. Pomyślmy też o dodatkowych zabezpieczeniach, na przykład specjalnych nakładkach na rogi i stoperach do szuflad.

Szukasz uniwersalnych mebli dla dzieci, które przetrwają wiele lat? Zobacz szafki dziecięce z naszej oferty!

Jak powinny wyglądać meble dla najmłodszych?

Stylistyka pokoju dziecięcego może zachęcać nas do nietypowych wyborów. Niestety kolorowe meble o dziwnych kształtach są niepraktyczne, a po kilku latach dziecko może wstydzić się tak urządzonego pokoju przed przyjaciółmi. Koloru szukajmy wśród dodatków, które łatwo zmienić, na przykład akcesoriów oświetleniowych, farb i obrazów. Odpowiednio dobrane meble do pokoju dziecięcego najpewniej przetrwają aż do wieku nastoletniego, a nawet dłużej, warto więc dokonać przemyślanego zakupu.

Tanie meble dla dzieci, które świetnie uzupełnią pokój

Wracając do tematu materiałów, z których powinny być wykonane meble dla dzieci, warto zwrócić uwagę, że płyty wiórowe są nie tylko najlepszym wyborem pod względem jakości i wytrzymałości. Mają też atrakcyjną cenę, dzięki czemu bez problemu zakupimy cały zestaw mebli dziecięcych. Ponadto dobrą praktyką podczas zamawiania mebli, jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych. Sypialnia maluchów zwykle zawiera nieco więcej wyposażenia niż pokój rodziców.

Propozycja 1. Biurko do pokoju dziecięcego

Biurko w pokoju dziecięcym jest koniecznością. Przecież każdemu zależy na zdrowych plecach pociechy, a tylko nauka w odpowiednich warunkach zapewni dobre samopoczucie.

Zdaniem eksperta

Szukajmy wśród uniwersalnych i rozbudowanych modeli, które posiadają dużą ilość półek i schowków. Aktywny maluch z pewnością będzie miał wiele skarbów do ukrycia

- Paulina z Meblowej 1

Świetną propozycją są biurka szkolne dla dzieci z nadstawkami. Mnogość kombinacji ułatwia dopasowanie przestrzeni do nauki zgodnie z ukształtowaniem pokoju.

Propozycja 2. Pojemna komoda do pokoju dziecięcego

Kolejnym meblem, który koniecznie powinien znaleźć się w pokoju dziecięcym, jest komoda. Odpowiednia wysokość pozwoli maluchowi samodzielnie wyciągać ubranka i zabawki. Ponadto nowoczesne komody dziecięce posiadają nie tylko same szufladki, ale też wiele ukrytych półek, na których dzieci mogą przechowywać książki, zeszyty czy ulubione czasopisma.

Meble do pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki

Propozycja 3. Nowoczesne regały do pokoju dziecięcego

Podobnie jak z komodą, odpowiedni regał może zostać gwiazda pokoju dziecięcego. Ten typ mebli ułatwia przechowywanie zabawek, akcesoriów, książek, a także różnego rodzaju drobiazgów, które możemy umieścić w ozdobnych pudełkach. Regały do pokoju dziecięcego sprawdzą się też w okolicy biurka, gdzie pomogą najmłodszemu utrzymać porządek z zeszytami i podręcznikami. Ponadto regały zakupimy też w wersji z drzwiczkami, co zapewni dziecku nieco intymności.

Propozycja 4. Szafa dla najmłodszych i młodzieży

Porządna szafa dziecięca wytrzyma wiele lat, a najprawdopodobniej przetrwa z dzieckiem całe lata szkolne. Warto wziąć to pod uwagę oraz zakupić mebel o odpowiednich wymiarach. Z wiekiem dziecku przybywa odzieży, skarbów i akcesoriów do przechowywania. Szafa nadaje się do tego idealnie. Dla dziewczynek warto wybrać model z lustrem, dzięki czemu będą mogły stroić się we własnym pokoju. Szafy młodzieżowe mają uniwersalny design, przez co łatwo dopasujemy je do mebelków dziecięcych.

Propozycja 5. Fotel obrotowy do pokoju chłopca i dziewczynki

Jeśli w pokoju naszej pociechy znajduje się biurko, to znajdźmy miejsce dla dobrego krzesła obrotowego. Dzięki niemu wymusimy na dziecku prawidłową postawę, a także zapewnimy mu wygodne miejsce do siedzenia. Jest to niezmiernie ważne nie tylko przy odrabianiu lekcji i nauce, ale także podczas spędzania wolnego czasu. Fotel obrotowy dla dzieci sprawdzi się idealnie. Co więcej, duża ilość dostępnych modeli ułatwi dobranie siedzenia pasującego do stylizacji pokoju. Podobnie, jeśli urządzamy pokój rodzeństwa, wtedy z łatwością kupimy jeden model fotela w dwóch różnych kolorach, czym dopasujemy je do części pokoju chłopca i dziewczynki.

O czym pamiętać podczas urządzania pokoju dla dziecka?

Urządzając pokój dla dziecka, uważajmy na nietypowe stylizacje. Idealne wyposażenie będzie w neutralnym tonie, co zapewni dłuższe użytkowanie mebli. Ponadto dzieci same z chęcią udekorują swój pokój, dzięki czemu zyska on niepowtarzalny charakter. Warto pamiętać, że pokój najmłodszych możemy także wyposażyć w inne rodzaje mebli, nie tylko w te przeznaczone dla dzieci. Dobrej jakości szafy, komody i biurka znajdziemy w sklepie Meblowa 1.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień