Konsola do przedpokoju - meblowy must have czy zbędny dodatek?

person Autor: Paulina z Meblowej1 list Kategoria: Pomysły dla małych pomieszczeń Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 119

Konsole coraz częściej pojawiają się w przedpokojach naszych domów i mieszkań. Chociaż nie są to meble niezbędne w aranżacji wnętrz, to charakteryzują się praktycznym zastosowaniem i atrakcyjnym designem. Sprawia on, że pomieszczenie prezentuje się bardziej atrakcyjnie i elegancko oraz nabiera nowoczesnego stylu. Kiedy warto zdecydować się na konsolę do przedpokoju, a kiedy może okazać się to niepotrzebnym dodatkiem? Wyjaśniamy i podpowiadamy, jaki mebel wybrać.

Czy warto mieć konsolę w przedpokoju?

Spis treści:

Konsola - co to za mebel?

Meble mogą pełnić funkcję praktyczną (użytkową) lub ozdobną. Są też takie, które spełniają oba te zadania - jednym z nich jest właśnie konsolaTo minimalistyczny mebel o prostej i stabilnej formie z wąskim blatem w kształcie prostokąta, który ustawiamy najczęściej pod ścianą w przedpokoju. Ten mały produkt ma duże możliwości - pozwala na przechowywanie i wyeksponowanie różnych przedmiotów (na przykład kluczy, torebek, dodatków lub dekoracji), a także nadaje wnętrzu nowoczesnego i oryginalnego charakteru. Konsola może być doskonałym uzupełnieniem innych mebli do przedpokoju i z łatwością wkomponuje się w każdy ze stylów wnętrzarskich.

Zdaniem eksperta

We współczesnych aranżacjach wnętrz konsole są coraz bardziej popularne. To niebanalny dodatek, który urozmaici przedpokój i podkreśli jego charakter. Mebel ten nie spełnia jedynie funkcji dekoracyjnych - jego blat to idealne miejsce dla przedmiotów takich jak klucze, rękawiczki, torebki, świeczniki, wazony, kwiaty, ramki na zdjęcia i inne drobiazgi oraz dodatki. Umiejscowienie w przedpokoju, czyli blisko drzwi, sprawia również, że to wspaniała przestrzeń do odkładania przedmiotów, które musimy zabrać ze sobą, wychodząc z domu - mówi Paulina z Meblowa1.

Jakie funkcje spełnia konsola w przedpokoju?

Konsola umiejscowiona w przedpokoju spełnia trzy główne funkcje:

  • ozdobną - przyciąga wzrok niebanalnym designem i nowoczesną formą oraz staje się niejako wizytówką twojego domu czy mieszkania (przedpokój to miejsce, w którym witamy gości);
  • praktyczną - może służyć do przechowywania różnych drobnych przedmiotów;
  • funkcjonalną - blat konsoli to poręczna powierzchnia, która sprawdza się w codziennym użytkowaniu jako miejsce do odkładania różnych rzeczy w różnych sytuacjach (na przykład listów, awizo, paczek do wysłania czy innych dokumentów).

Jak zaaranżować konsolę w przedpokoju?

Aranżacja konsoli w przedpokoju czy korytarzu to zadanie, które z pewnością jest jednym z przyjemniejszych w urządzaniu wnętrz. Na jakie aspekty warto zwracać szczególną uwagę?

  • Właściwa lokalizacja. Nowoczesne konsole to meble, które nie zajmują dużo miejsca, ale należy upewnić się, że nie będą blokowały przejść lub utrudniały otwieranie drzwi.
  • Odpowiedni model. Jeśli zależy nam na miejscu do przechowywania drobiazgów, warto poszukać modeli z szufladami lub otwartymi półkami.
  • Materiał wykonania. Dopasuj go do stylu przedpokoju. Blat może być wykonany na przykład z drewna, szkła lub szkła hartowanego o różnych kolorach.
  • Oświetlenie. Przedpokój to często miejsce, w którym brakuje naturalnego światła. Konsola to wspaniały pomysł na doświetlenie pomieszczenia - można zamontować nad nią kinkiety lub designerską lampę ledową. Wpłynie to także na przytulność wnętrza.
  • Dekoracje. Umiejętnie dobrane dodatki pozwolą podkreślić nowoczesny charakter pomieszczenia. Uważaj jednak, aby z nimi nie przesadzić i nie zagracić przestrzeni.

Co wziąć pod uwagę, wybierając konsolę do wnętrza?

Konsola będzie wspaniałym dodatkiem do twojego przedpokoju. Zapewni funkcjonalność i wpłynie na estetykę całego pomieszczenia. Wybierając model dla siebie, warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Najważniejsze z nich to miejsce i dopasowanie do stylu.

Konsola będzie wspaniałym dodatkiem do twojego przedpokoju. Zapewni funkcjonalność i wpłynie na estetykę całego pomieszczenia. Wybierając model dla siebie, warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Najważniejsze z nich to miejsce i dopasowanie do stylu.

  • Dostępne miejsce. Konsola ma spełniać funkcje praktyczne, dlatego nie może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Mebel ten musi być dostosowany do dostępnej przestrzeni, w tym wielkości przedpokoju. Do mniejszych wnętrz lepiej sprawdzą się modele z wąskim blatem, które nie zajmą dużo miejsca. Analogicznie do większych i bardziej przestronnych pokojów można zdecydować się na odpowiednio większą konsolę.
  • Styl wnętrzarski. Sklepy meblowe oferują wiele różnych modeli konsoli. Są wykonane z różnych materiałów oraz przyjmują różne formy konstrukcyjne (na przykład na prostych nóżkach lub na wymyślnych stelażach). Z pewnością bez problemu znajdziemy produkt, który wpisze się w preferowaną aranżację (na przykład w stylu minimalistycznym, loftowym, industrialnym, rustykalnym, boho czy glamour).

Dla kogo konsola w przedpokoju to nietrafiony pomysł?

Konsole nie jest meblem w typie "must have", jednak jej obecność w przedpokoju ma wiele zalet. Z pewnością okaże się jednak zbędnym dodatkiem do małych i nieustawnych mieszkań, gdzie każdy kąt powinien być wykorzystany w najbardziej użytkowy sposób. W takim wypadku zamiast konsoli lepiej zdecydować się na szafkę na buty,ławkę z siedziskiem albo pojemną garderobę z wieszakami i lustrem.

Konsola - czy nada się tylko do przedpokoju?

Przedpokój to nie jedyne miejsce, w którym można ustawić konsolę. Równie dobrze spełni swoje zadanie na przykład w sypialni, gdzie może spełniać funkcję toaletki kosmetycznej, lub być częścią mebli do salonuTen mały produkt daje naprawdę mnóstwo możliwości aranżacyjnych!

Szukasz mebli do przedpokoju lub salonu?

Zapoznaj się z naszą ofertą konsoli

Przeczytaj na naszym blogu również:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień