Klasyczne czy nowoczesne meble do kancelarii prawniczej? Doradzamy, co wybrać

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 106

Styl nowoczesny czy klasyczny - które meble sprawdzą się w kancelarii prawnej?

W polskim przysłowiu „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” można znaleźć wiele prawdy. Od pierwszego wrażenia zależy bardzo dużo, szczególnie w relacjach biznesowych. Klient, który decyduje się na współpracę z prawnikiem, oczekuje od niego pełnego profesjonalizmu. Ocena rozpoczyna się tuż po przejściu przez próg kancelarii. Jak zatem stworzyć reprezentatywne pomieszczenie, które pozwoli zbudować poczucie zaufania i lojalności w relacjach prawnych? Poniżej podpowiadamy, czy w kancelarii prawniczej bardziej sprawdzi się styl nowoczesny, czy klasyczny. Sprawdzamy, jakich mebli kancelaryjnych nie może tam zabraknąć. Zapraszamy do lektury! 

1. Jakich mebli nie może zabraknąć w kancelarii prawniczej?
2. #1 Fotele do kancelarii adwokackiej
3. #2 Regały na prawne dokumenty
4. #3 Biurko do kancelarii notarialnej
5. Klasyczne meble kancelaryjne
6. Kancelaria prawnicza w nowoczesnym wydaniu
7. Klasyka czy nowoczesność? Który styl sprawdzi się w kancelarii prawniczej?

Jakich mebli nie może zabraknąć w kancelarii prawniczej? 

Kancelaria adwokacka, która pełni bardzo często funkcje reprezentacyjne, powinna zostać wykończona meblami bardzo dobrej jakości. Zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym należy zdecydować się na komplet mebli biurowych, w których producenci biurek zadbali o każdy szczegół. Takie umeblowanie gabinetowe jest gwarancją trwałości, co jest bardzo istotne w przypadku kancelarii prawniczych, przekazywanych często z pokolenia na pokolenie.

 

Szukasz mebla do pokoju nastolatka, w którym pomieścisz wszystkie potrzebne rzeczy? Sprawdź naszą ofertę szaf do pokoju młodzieżowego, którą dla Ciebie przygotowaliśmy

#1 Fotele do kancelarii adwokackiej 

Fotel w kancelarii prawniczej powinien być elegancki oraz wygodny. Warto wybrać krzesła w ciemnym kolorze, jak czarny lub brązowy. W zależności od upodobania sprawdzi się zarówno fotel biurowy skórzany, jak i fotel biurowy materiałowy. Adwokaci, radcy prawni oraz notariusze spędzają godziny nad sprawami prawnymi. Powinni mieć zapewnioną przy biurku pełną mobilność. Z tego powodu kupując meble do kancelarii adwokackiej, warto zainwestować w fotel obrotowy lub krzesła ergonomiczne. Wyposażony w podłokietniki, regulacje wysokości, zagłówek i podparcie lędźwiowe zadba odpowiednio o zdrowie i komfort pracy właścicieli. Nie należy zapominać o krzesłach dla swoich klientów. Przed biurkiem powinniśmy ustawić ich co najmniej dwa. Możemy zdecydować się na wygodne fotele stacjonarne biurowe.  

#2 Regały na prawne dokumenty 

W kancelarii adwokackiej należy dbać o porządek. W organizacji dokumentów prawnych pomogą nam regały biurowe. Z szerokiego katalogu ofert sklepów meblarskich można wybrać klasyczne lub nowoczesne szafy biurowe. Decydując się na ten rodzaj mebli, możemy mieć pewność, że wszelkie pisma są bezpiecznie schowane przed osobami trzecimi. Dobrym pomysłem jest również zamykany regał z barkiem lub szafa do przedpokoju na dodatkowe elementy wyposażenia, które nie powinny znajdować się na wierzchu. Uzupełnieniem powinny być także otwarte półki, na których staną podpisane segregatory, książki i kodeksy prawne. 

Zdaniem eksperta 

W kancelarii prawnej nie może zabraknąć pewnych klasyków. Są nimi między innymi kolory, takie jak granat, brązy, butelkowe zielenie i bordo. Oryginalnym rozwiązaniem jest połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym. Tym samym wyrazimy respekt do historii, jednocześnie pozostając w zgodzie z zasadami modernizmu — czyli funkcjonalnością i estetyką. Meble kancelaryjne nowoczesne, w połączeniu z klasycznymi dodatkami, mogą stworzyć naprawdę spójną i ciekawą całość - Paulina z Meblowej 1

#3 Biurko do kancelarii notarialnej 

Biurko biurowe do kancelarii prawnej powinno być przede wszystkim duże. Te wyposażone w szuflady na klucz zadbają o prywatność dokumentów, w których znajdują się nierzadko poufne informacje. Decydując się na styl klasyczny w gabinecie, warto wybrać biurka wykonane z ciemnego lub jasnego drewna. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się białe lub czarne wykończenia. 

 

Czy w kancelarii sprawdzą się lepiej meble klasyczne czy nowoczesne?

Klasyczne meble kancelaryjne

Styl klasyczny charakteryzuje nawiązanie do czasów starożytnych, szczególnie do architektury Rzymu i Grecji. We wnętrzach klasycystycznych znaleźć można odniesienie także do kultury szlacheckiej. Wzorowane na angielskich i francuskich dworkach meble zachwycają swoją elegancją. Wybór klasyki do aranżacji kancelarii prawniczej to zdecydowanie postawienie na ponadczasowość. Moda na meble w stylu klasycznym jest nieprzemijająca. 

Kancelaria prawnicza w nowoczesnym wydaniu 

Wybór tego rodzaju umeblowania z pewnością podniesie prestiż kancelarii adwokackiej. Prawnicy idący z duchem czasu znajdą szacunek wśród swoich klientów. Nowoczesne meble kancelaryjne to wybór nie tylko przyjemny wizualnie, ale także ergonomiczny. Wybierając umeblowanie w stylu nowoczesnym, możemy mieć pewność łatwej organizacji przestrzeni. 

Klasyka czy nowoczesność? Który styl sprawdzi się w kancelarii prawniczej? 

Zarówno styl nowoczesny, jak i klasyczny sprawdzi się idealnie w kancelarii prawniczej. Z tego powodu wybór powinien być zależny m.in. od tego, jak chcemy, żeby odbierali nas klienci oraz od samej preferencji właściciela i współpracowników. Odpowiedni wystrój, zgodny z ich poczuciem estetyki sprawi, że praca będzie znacznie bardziej komfortowa. Oba te style stawiają na stonowane rozwiązania. Jest to bardzo ważne, ponieważ przepych i bogactwo może wprowadzić w uczucie przygnębienia osoby potrzebujące pomocy prawnej.

 

Na styl klasyczny mogą zdecydować się właściciele kancelarii w kamienicy. Nowoczesne meble kancelaryjne będą doskonale pasować do nowego budownictwa. Na tle dużych okien, za którymi rozpościera się widok na miasto, umeblowanie w tym stylu prezentuje się szykownie. Inną kwestią jest rozmiar gabinetu. Styl klasyczny charakteryzują ciężkie meble, z tego powodu lepiej sprawdzą się w większych przestrzeniach. Natomiast umeblowanie gabinetowe nowoczesne jest zwykle lżejsze wizualnie. Jest to zatem wybór do mniejszych kancelarii. 

 

Przeczytaj na naszym blogu również wpisy powiązane:

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień