Biurko narożne czy proste - czym kierować się przy wyborze?

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 89

Jaki kształt biurka wybrać - proste czy narożne?

Biurko, jak sama nazwa wskazuje, to podstawowy element przestrzeni biurowych i firm. Ale mebel ten stanowi również niezbędne wyposażenie prywatnych domów i mieszkań, z którego korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Biurko powinno być wygodne i ergonomiczne, aby zapewnić jak największy komfort użytkowania podczas pracy czy nauki. Musi być również dopasowane do pomieszczenia pod względem stylu i estetyki. Kluczową kwestią jest także jego forma - lepsze będzie tradycyjne proste biurko, czy może narożne? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, podejmując tę decyzję.

1. Jakie są rodzaje biurek?
2. Zalety biurka narożnego
3. Zalety biurka prostego
4. Czym kierować się przy wyborze rodzaju biurka?
5. Jakie inne kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego biurka?

Jakie są rodzaje biurek?

Na początku warto zaznaczyć, że współcześnie na rynku można znaleźć biurka w wielu wariantach, rozmiarach, formach i stylach. Dlatego kluczową kwestią jest ustalenie, do czego mebel ma nam służyć i jakie funkcje powinien spełniać. Wśród bogatych ofert różnych rodzajów biurek znajdziemy na przykład:

Wszystkie te rodzaje w zależności od przeznaczenia, mogą występować w różnych wariantach pod względem formy i budowy. Mogą to być na przykład biurka z szufladamibiurka bez uchwytów lub biurka z nadstawkąPodstawowym i kluczowym rozróżnieniem jest podział na proste oraz narożne.

Zdaniem eksperta

Przeznaczenie biurka jest bardzo ważną kwestią, która ułatwia wybór spośród wielu różnorodnych ofert. Meble dedykowane dla dzieci lub młodzieży muszą mieć blat na odpowiedniej wysokości, miejsce na przybory do pisania i podręczniki, a często również na komputer. Biurka do biur powinny być ergonomiczne, by zapewnić pracownikom komfort i funkcjonalność podczas pracy. Z kolei modele gamingowe muszą spełniać kryteria najbardziej wymagających graczy - mówi Paulina z Meblowej 1.

Zalety biurka narożnego

Biurka narożne to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w domu. Chociaż zwykle są to meble bardziej rozbudowane, ich odpowiednie umiejscowienie w pomieszczeniu sprawia, że pozostawiają dużo swobody. Nadadzą się do gabinetu, domowej pracowni czy pokoju młodzieżowego. Rewelacyjnie sprawdzą się również w biurach, ponieważ zapewniają dużą powierzchnię do pracy i pozwalają na dogodne zagospodarowanie półek i szuflad. Zamontowanie nadstawki umożliwia dodatkowo ustawienie na przykład komputera w wygodnym miejscu. Co ważne, biurko narożne wcale nie musi zostać postawione w rogu pomieszczenia: jego kształt oraz ułożenie (prawostronne lub lewostronne) dają mnóstwo możliwości konfiguracji.

Zalety biurka prostego

Biurko proste to klasyczny i sprawdzony wybór. W zależności od potrzeby, mogą być to modele szerokie i bardzo rozbudowane lub kompaktowe, dzięki czemu wspaniale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach lub jako meble do małych biurChoć wydają się mniej efektywne niż ich narożne odpowiedniki, są równie funkcjonalne i zapewniają komfort podczas użytkowania. Sprawdzą się zarówno w domach, jak i firmach - to częsty wybór do pomieszczeń call center lub dużych sal, w których wydzielane są osobne boksy za pomocą specjalnych przegród oddzielających biurka.

Przeczytaj również: Meble, które pomogą stworzyć boks biurowy typu call center

Czym kierować się przy wyborze rodzaju biurka?

Zarówno biurka proste, jak i narożne, mają sporo zalet. Wybierając odpowiedni dla siebie model, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • przeznaczenie, czyli kto i w jakim celu będzie użytkował mebel;
  • dostępną przestrzeń i umiejscowienie, czyli ile miejsca może zająć biurko, aby zapewnić komfort użytkowania, ale nie zablokować pomieszczenia;
  • własne preferencje i upodobania.

Jakie inne kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego biurka?

Sposób konstrukcji biurka to nie jedyna kwestia, którą powinniśmy rozważyć podczas poszukiwań idealnego dla siebie modelu. Warto zwrócić uwagę również na:

  • materiał wykonania - powinien on zapewnić wytrzymałość i solidność podczas codziennego użytkowania (dobrym wyborem są biurka z płyty laminowanej lub biurka z płyty meblowej);
  • wymiary i wysokość blatu - dostosowane indywidualnie do użytkownika (niektóre modele posiadają możliwość regulacji wysokości);
  • estetyka, stylistyka i kolorystyka - biurko powinno pasować do wnętrza i stanowić uzupełnienie jego aranżacji;
  • ilość schowków, półek, szuflad - zwykle przy biurku przechowujemy przedmioty, które ułatwiają nam codzienną pracę (na przykład długopisy, dokumenty, notesy czy kalendarze), warto więc zadbać, by miały one swoje miejsce i były zawsze pod ręką.

Czym kierować się przy wyborze biurka

Pamiętaj, że biurko to nie wszystko!

Wygodne biurko to podstawowy element wyposażenia domu lub biura, ale nie mniej ważny jest wybór odpowiedniego fotela lub krzesła biurowego. To on zapewni właściwą postawę podczas pracy i pozwoli uniknąć bolących ramion czy pleców. Wśród bogatej oferty tych produktów znajdują się na przykład fotele obrotowefotele stacjonarne czy specjalnie zaprojektowane fotele ergonomiczne.

Zastanawiasz się, jaki rodzaj biurka wybrać do swojego domu lub biura? Sprawdź propozycje biurek w naszym sklepie internetowym!

Przeczytaj na naszym blogu również:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień