Ergonomiczne biurka komputerowe, które ułatwią dzieciom naukę. Przegląd propozycji

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 3603

Jak wybrać ergonomiczne biurko komputerowe dla dziecka?

W czasach, gdy praca i nauka zdalna są dla nas codziennością, coraz częściej zaczynamy zwracać uwagę na to, by odbywały się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dobrej jakości meble, w szczególności biurko i krzesło, to podstawa. Zwłaszcza dzieci, które wciąż się rozwijają i kształtują się u nich prawidłowe nawyki, potrzebują ergonomicznego biurka. Odpowiedni mebel ułatwi im naukę, a także zapobiegnie rozwojowi wad postawy. Prezentujemy propozycje ergonomicznych biurek komputerowych, które ułatwią dzieciom naukę.

1. Ergonomiczne biurko, czyli jakie?
2. Jakie powinno być ergonomiczne biurko dla dziecka?
3. Prawidłowa postawa dziecka przy biurku
4. Biurko dopasowane do wzrostu
5. Odpowiednia szerokość blatu
6. Jakie ergonomiczne biurko komputerowe dla dziecka wybrać?
7. Biurko komputerowe proste
8. Biurko komputerowe narożne
9. Biurko komputerowe z szufladami

Ergonomiczne biurko, czyli jakie?

Pod pojęciem “ergonomia” kryje się szereg zasad, które wpływają na prawidłową postawę podczas pracy i nauki przy biurku. Ustala się je zgodnie z możliwościami psychofizycznymi i anatomicznymi człowieka. Warunki pracy zgodne z ergonomią to takie, które zapewnią bezpieczeństwo oraz zapobiegną rozwojowi wad postawy i problemów z krążeniem. Stosując się do tych zaleceń, unikniemy także bólu i nadwyrężenia mięśni.

Ergonomiczne biurko komputerowe to takie, które będzie dostosowane do naszej postawy, a siedzenie przy nim nie obciąży naszego kręgosłupa. Jego blat powinien się znajdować na wysokości łokci, tak by możliwe było ich wygodne oparcie. Ważne jest także prawidłowe ustawienie ekranu komputera – powinno się na niego patrzeć bez zbędnego wysiłku i wymuszania niekomfortowej pozycji.

Chciałbyś, żeby nauka szła Twojemu dziecku z łatwością? Wybierz ergonomiczne biurko komputerowe z naszej oferty!

Jakie powinno być ergonomiczne biurko komputerowe dla dziecka?

Dzieci spędzają przy biurku coraz więcej godzin w ciągu dnia. W dobie nauki zdalnej nie jest możliwe uniknięcie długiego siedzenia przed komputerem. Ważne jest więc zadbanie o to, by postawa dziecka przy biurku była dla niego w pełni komfortowa

Prawidłowa postawa dziecka przy biurku

Dziecko powinno siedzieć przy biurku prosto – obie stopy płasko opierając na podłodze, a biodra i kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Również łokcie powinny być zgięte pod kątem prostym i płasko opierać się na powierzchni blatu.

 

Więcej porad znajdziesz w artykule Prawidłowa postawa dziecka przy biurku.

Biurko dopasowane do wzrostu

Dzieci rosną w ekspresowym tempie, dlatego wybór biurka pod tym względem może stanowić nie lada problem. Dzieci w wieku szkolnym mają około 125–155 cm wzrostu, dlatego blat powinien znajdować się na wysokości 55–60 cm. Rozwiązaniem może być także biurko z regulowaną wysokością, którego parametry możemy dostosowywać do zmieniającej się sylwetki dziecka

Odpowiednia szerokość blatu

Ergonomiczny blat poznamy po tym, że dziecko będzie w stanie sięgnąć w dowolne miejsce bez konieczności zmieniania postawy. Szerokość i długość blatu powinny więc być indywidualnie dopasowane. Pamiętajmy, że na biurku powinien także zmieścić się monitor komputera i akcesoria, takie jak myszka i klawiatura. Optymalną szerokością biurka dla dziecka będzie 55–75 cm

Zdaniem eksperta

Rozwiązaniem, dzięki któremu zyskamy więcej miejsca na blacie, będzie biurko komputerowe z nadstawką. Dzięki podwyższonej półce, na której umieścimy monitor lub segregatory z notatkami, powiększy się przestrzeń robocza blatu - Paulina z Meblowej

Jakie ergonomiczne biurko komputerowe dla dziecka wybrać?

Dla dziecka w wieku szkolnym biurko to najważniejszy mebel. Powinno cechować się nie tylko wysoką trwałością, ale i być praktyczne, dlatego warto rozważyć opcję zakupu biurka szkolnego dla dziecka. Najlepiej dopasować je do wzrostu użytkownika, a także zwrócić uwagę, czy powierzchnia blatu roboczego jest odpowiednio duża. W sklepie Meblowa 1 znajdziemy kilka modeli biurek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających

Biurko komputerowe proste

Cechuje się minimalistyczną budową i nowoczesnym wyglądem. Najczęściej jest ono wykonane z wysokojakościowej płyty meblowej, dzięki czemu jest wytrzymałe i może służyć przez lata. Dzięki szerokiemu blatowi i prostej formie proste biurko biurowe to gwarancja obszernego miejsca do pracy. Ze względu na proste wzornictwo będzie idealną propozycją zarówno do pokoju dziecka, jak i nastolatka – jako biurko do pokoju młodzieżowego.

Proste biurko komputerowe występuje w uniwersalnych kolorach: białym lub naturalnego drewna. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu bez względu na jego wielkość. Bez problemu dopasujemy odpowiadające nam parametry, zapewniające komfort i wygodę użytkowania. W zależności od potrzeb możemy wybrać biurko komputerowe bez szuflad, z szufladami lub z nadstawką. Co ciekawe, równie fajnie sprawdzą się one również jako meble pracownicze.

Jakie komputerowe biurko ergonomiczne wybrać - z szufladami czy bez?

Biurko komputerowe narożne

Narożne biurko to wygodne rozwiązanie szczególnie tam, gdzie w pokoju dziecka znajduje się niezagospodarowany kąt. W zależności od tego, jak zaprojektowany jest pokój, można wybrać biurko prawo- lub lewostronne. Dzięki temu łatwo dobierzemy mebel dostosowany do naszych potrzeb.

Biurka narożne, wykonane z płyty laminowanej, będą designerskim dodatkiem do pokoju dziecięcego. Nie tylko wyglądają stylowo, ale także wyposażone są w funkcjonalne rozwiązania. Biurka narożne posiadają pojemne szuflady lub otwarte regały, w których uczeń przechowa notatki, szkolne zeszyty czy segregatory.

Wybierając wyposażenie do pokoju pociechy, warto przemyśleć również zakup wygodnego, ergonomicznego fotela regałów dla dzieci, które znacznie ułatwią funkcjonowanie w danym pomieszczeniu.

Biurko komputerowe z szufladami

Biurko z szufladami będzie odpowiednim wyborem dla tych, którzy poszukują niewielkich, ale praktycznych mebli do pokoju dziecka. Występują w wielu rozmiarach, dlatego będą użyteczne w małych mieszkaniach, gdzie liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Dzięki szufladom uporządkowanie miejsca do nauki nie będzie sprawiało dziecku problemów.

W modelach biurek komputerowych z szufladami znajduje się także wysuwana półka na klawiaturę. Dzięki temu korzystanie z niej nie będzie sprawiało dziecku trudności. Wybierając model z dodatkową półką nad blatem możemy także w prosty sposób dostosować wysokość, na jakiej stanie monitor. Dzięki temu nie będzie konieczna wymiana biurka, gdy dziecko podrośnie.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień