Jak stworzyć salon w stylu minimalistycznym? 4 pomysły na aranżacje z wykorzystaniem gotowych mebli

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 442

Jak stworzyć minimalistyczny salon?

Coraz więcej ludzi przekonuje się do tego, że “mniej znaczy więcej” - wydaje się, że trend na dokonywanie selekcji rzeczy zostanie z nami na dobre. Widać to również na przykładzie rosnącej popularności minimalistycznego stylu w urządzaniu wnętrz. Obecnie zwracamy uwagę na to, aby nie zagracać swojej przestrzeni do życia - jesteśmy bardziej świadomi tego jak ogromny wpływ ma to na nasze samopoczucie. W poniższym artykule podpowiadamy, jak stworzyć salon w stylu minimalistycznym. Zapraszamy do lektury!

1. Pomysły na aranżacje salonu w stylu minimalistycznym
2. #1 Minimalistyczny salon z rustykalnymi elementami
3. #2 Prosty salon z pojemną komodą
4. #3 Minimalistyczny salon typu “urban jungle” z wykorzystaniem konsoli
5. #4 Minimalistyczny salon z kącikiem kinowym
6. Jak wykorzystać gotowe meble aranżując salon w stylu minimalistycznym?

Pomysły na aranżacje salonu w stylu minimalistycznym

Kiedy urządzamy salon w stylu minimalistycznym, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad kolorystyką mebli. Technik jest wiele: odcienie mogą ze sobą współgrać, bądź być zestawione na zasadzie kontrastu. Niektórzy stawiają również na to, by we wnętrzu dominowały neutralne kolory np. szarości i beże i całość przełamują nieoczywistym detalem np. fotelem do salonu w mocnym odcieniu. Minimalizm nie musi być nudny!

Szukasz mebli pasujących do Twojego minimalistycznego salonu? Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i zainspiruj się!

#1 Minimalistyczny salon z rustykalnymi elementami

Błędnie uważa się, że minimalistyczny styl jest zimny i pozbawiony “duszy”. Tymczasem wcale nie musi tak być - minimalizm przepięknie współgra na przykład z rustykalnymi detalami. Naturalne materiały, takie jak drewno i rattan stanowią nietuzinkowe uzupełnienie prostego wnętrza, które dzięki nim staje się bardziej przytulne i przyjemne dla oka. 

W związku z tym do minimalistycznego salonu warto dobrać np. rattanowy bujany fotel. Automatycznie stanie się on niejako punktem centralnym salonu, dlatego warto stworzyć przy nim kącik czytelniczy z prostym stolikiem kawowym i wysoką lampą. 

#2 Prosty salon z pojemną komodą

Urządzając salon w minimalistycznym stylu, trzeba pamiętać o tym, że na widoku nie powinno znajdować się zbyt dużo przedmiotów codziennego użytku i ozdób. Niestety nie jest to łatwe do osiągnięcia, gdy dysponuje się ogromną ilością rzeczy. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem jest wstawienie pojemnej komody do salonu. Nie tylko schowamy w niej wszelkie bibeloty, ale również będzie ona stanowiła estetyczną ozdobę. 

Warto postawić na designerską komodę do salonu imitującą beton - pięknie ożywi ona minimalistyczne wnętrze, a przy tym będzie dobrze współgrała z surowymi materiałami. Ponadto na takiej komodzie możemy postawić designerskie ozdoby - wyeksponowanie ich w takim miejscu w żadnym stopniu nie zaburzy harmonii pomieszczenia. 

#3 Minimalistyczny salon typu “urban jungle” z wykorzystaniem konsoli

Od kilku sezonów trwa moda na rośliny doniczkowe. Do kwiatów w domu przekonuje się coraz więcej ludzi - nie tylko pięknie wyglądają, ale również oczyszczają powietrze z toksyn. Zieleń wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie - dzięki nim przestrzeń prezentuje się bardziej harmonijnie, a my możemy mieć namiastkę natury nawet w mieszkaniu w środku miasta.

Ozdobienie salonu roślinami w żaden sposób nie łamie minimalistycznych założeń. Wręcz przeciwnie - sprzyja im! Warto pomyśleć nad ich nietuzinkowym wyeksponowaniem np. przy pomocy nowoczesnej konsoli. Taka konsola ozdobiona roślinami może stać na przykład za kanapą, tak, by domownicy mogli poczuć się odpoczywając jak w rajskim ogrodzie.

Jak zaaranżować salon w stylu minimalistycznym?

#4 Minimalistyczny salon z kącikiem kinowym 

Trudno wyobrazić sobie współczesny salon bez telewizora. Z drugiej strony posiadanie sprzętu audiowizualnego wiąże się naprawdę sporą ilością kabli i akcesoriów, które mogą zagracać pomieszczenie. Dlatego kiedy chcemy stworzyć salon w minimalistycznym stylu, w którym będziemy mieli kącik kinowy, warto poszukać pojemnej szafki RTV, przy pomocy której schowamy wszystkie kable, piloty, konsole i inne akcesoria. 

Zdaniem eksperta

Ważne, aby konsola współgrała kolorystycznie z resztą mebli znajdujących się w salonie. W zależności od preferencji możemy postawić na model stylizowany na naturalne drewno lub klasyczną czerń - Paulina z Meblowej 1

Jak wykorzystać gotowe meble aranżując salon w stylu minimalistycznym?

Minimalistyczny salon ma być przede wszystkim funkcjonalny. Oprócz tego warto jednak pamiętać o detalach, które nadają całemu wnętrzu charakteru. Takim nieoczywistym meblem może być np. rattanowy bujany fotel - minimalizm to bowiem nie tylko chłodne, neutralne kolory, ale również naturalne i surowe materiały. 

Z kolei nowoczesna konsola może nam pomóc w ciekawy sposób wyeksponować znajdujące się w salonie kwiaty - dzięki niej stworzymy w swoim salonie tzw. “miejską dżunglę”, w której będziemy mieli namiastkę natury. Z kolei z uporządkowaniem nadmiaru rzeczy poradzimy sobie, inwestując w pojemną komodę oraz szafkę RTV. 

Jeśli chcesz poznać więcej porad na temat aranżowania salonu, przeczytaj teksty na naszym blogu:

- 4 ważne cechy, po których poznasz wygodny mebel do salonu

Jak sprytnie ukryć kable i elektronikę przy pomocy szafki RTV pod telewizor

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień