4 ważne cechy, po których poznasz wygodny mebel do salonu

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 229

Jakie cechy powinien posiadać wygodny mebel do salonu?

Komfortowy odpoczynek w salonie to coś, o czym myślimy zaraz po przyjściu z pracy. Jednak nie będzie o nim mowy bez mebla, w którym wygodnie rozsiądziemy się przed telewizorem lub zrelaksujemy z książką. Zanim wybierzemy wymarzony element wyposażenia do salonu, przyjrzyjmy się tym cechom mebli, które wskazują na to, że będą one wygodne.

1. Ergonomia siedzenia, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do salonu?
2. Rodzaje mebli do salonu, które ułatwią wygodny wypoczynek
3. Jakie cechy powinien mieć wygodny mebel do salonu?
4. Budowa fotela do salonu
5. Wymiary fotela
6. Materiał, z jakiego wykonany jest mebel do salonu
7. Wypełnienie fotela do salonu
8. Jak wybrać wygodny fotel do salonu?

Ergonomia siedzenia, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do salonu?

Ergonomia siedzenia kojarzy się głównie z fotelami biurowymi, w których przypadku zwracamy szczególną uwagę, by były prawidłowo dobrane do użytkownika. Nie inaczej powinno być z meblami wypoczynkowymi. Ergonomiczny fotel posiada siedzisko o odpowiedniej twardości, zagłówek, będący wsparciem dla szyi oraz podłokietniki, umożliwiające wygodne wstawanie. Głębokość takiego fotela powinna wynosić minimum 40 cm. Istotny jest także materiał wykonania siedziska, który powinien uniemożliwiać zagłębienie się siedzącego bardziej niż na 3 cm. Dzięki tym elementom siedzenie w jednym miejscu przez kilka godzin nie nadwyręży naszego kręgosłupa.

Masz dosyć niewygodnych mebli w salonie? Przejrzyj naszą ofertę i znajdź fotel, który zapewni Ci komfortowy wypoczynek!

Rodzaje mebli do salonu, które ułatwią wygodny wypoczynek

Salon to wyjątkowe miejsce w domu. Służy wyciszeniu się po długim dniu i wypoczynkowi w gronie rodzinnym, a także stanowi miejsce, w którym przyjmujemy gości. Ze względu na toczące się w nim życie towarzyskie, warto mieć w salonie więcej niż jeden mebel, na którym można będzie wygodnie usiąść. Centralnym meblem w salonie jest kanapa lub narożnik, a poza tym w pokoju dziennym mogą znaleźć się także fotel lub krzesła. Dzięki temu zapewnimy komfort sobie oraz wszystkim odwiedzający nas znajomym.

Jakie cechy powinien mieć wygodny fotel do salonu?

O tym, czy fotel jest wygodny, przekonamy się przede wszystkim wtedy, kiedy w nim usiądziemy. Jeśli jednak nie mamy możliwości przetestowania mebla przed zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym będziemy w stanie stwierdzić, czy dany mebel będzie wygodny w użytkowaniu.

#1 Budowa fotela do salonu

Już sama budowa fotela powie nam wiele o tym, czy będzie to mebel, na którym usiądziemy z przyjemnością. Projektanci nierzadko prześcigają się w tworzeniu coraz to oryginalniejszych rozwiązań. Jednak nie wszystko, co wygląda designersko, będzie służyć utrzymaniu prawidłowej postawy.

Wygodny fotel poznamy po tym, że ma głębokie siedzisko, podłokietniki, na których oprzemy łokcie i zagłówek. Taką budowę ma na przykład popularny fotel uszak szary z podnóżkiem. Jeśli chcemy dodatkowo zadbać o krążenie i kolana, dobrze jest postawić przed nim pasujący wizualnie podnóżek. Dzięki niemu zachowamy prawidłową postawę, odciążając plecy. W końcu nie ma nic bardziej odprężającego, niż wyłożenie się na wygodnym fotelu.

#2 Wymiary fotela

Duże znaczenie dla wygody mają wymiary fotela wypoczynkowego. Prawidłowe sprawią, że będzie to mebel komfortowy przede wszystkim dla naszego kręgosłupa. Idealny fotel powinien mieć głębokość około 50–60 cm, ale nie mniej niż 40 cm. Dzięki temu będziemy mogli przyjąć zalecaną wyprostowaną postawę i nie obciążymy kręgosłupa. Ważna dla naszej szyi i mięśni jest także wysokość fotela. Żeby siedziało się w nim przyjemnie, powinna ona wynosić około 70 cm. Pamiętajmy także, że w większości foteli wypoczynkowych nie ma możliwości regulacji siedziska, dlatego ich zakup powinien być przemyślany. 

Zdaniem eksperta

Optymalna wysokość fotela powinna wynosić 70 cm, ale nie jest to parametr, którego musimy się ściśle trzymać. W niektórych meblach wypoczynkowych wysokość może być niższa, ale najczęściej są one szersze, dlatego nie wpływa to znacząco na wygodę ich użytkowania – Paulina z Meblowej 1

#3 Materiał, z jakiego wykonany jest mebel do salonu

Są takie materiały, na widok których od razu wiemy, że będą przyjemne w dotyku. Meble obite miękką tkaniną sprawiają, że wypoczynek w nich to prawdziwa przyjemność. Do materiałów, które bez wątpienia poprawiają komfort wypoczynku, należą:

- plusz;

- welur;

- velvet.

Plusz i welur są nie tylko wyjątkowo miłe w dotyku, ale także wyglądają elegancko i stylowo. Materiał dekoracyjny tego typu prezentuje się pięknie na fotelach i krzesłach, komponuje się stylistycznie z drewnianymi lub metalowymi nogami. Fotel obity tym materiałem będzie gwiazdą każdego salonu, niezależnie od stylu, w jakim jest on urządzony.

Modna i elegancka eko skóra nie sprawdza się tak dobrze, jak pozostałe tkaniny obiciowe. W dotyku jest dość zimna, dlatego nie kojarzy się z najbardziej przyjemnym materiałem na obicie fotela lub krzesła.

#4 Wypełnienie fotela do salonu

Nie bez znaczenia jest także wypełnienie znajdujące się w fotelu. To ono w dużej mierze stanowi o tym, czy mebel ma odpowiednią twardość, czy też jest za miękki, co powoduje zapadanie się w nim. Najczęściej fotele wypełnia pianka poliuretanowa, która nie traci swojego pierwotnego kształtu od częstego siedzenia. 

O wygodzie mebla decyduje także materiał, z jakiego wykonane jest siedzisko. Podłoże może być zrobione z płyty pilśniowej albo wiórowej, a na nim znajdują się sprężyny. Zastosowanie układu sprężyn falistych nie tylko wpływa na wygodę użytkowania, ale przede wszystkim sprawia, że fotele na długo zachowują swój pierwotny kształt.

Po czym poznamy, że mebel do salonu jest wygodny?

Jak wybrać wygodny mebel do salonu?

Wybór wygodnego fotela do salonu wcale nie musi być trudnym zadaniem. Zwracając uwagę na wymienione elementy, jak budowa, wymiary, materiał obicia czy wypełnienie, z pewnością uda nam się zakupić mebel marzeń, który nie tylko stanie się ozdobą salonu, ale pozwoli na długi i wygodny odpoczynek. Pamiętajmy także, że jakkolwiek nie uznamy wybranych cech mebli za wpływające na wygodę, tak w ostateczności liczą się nasze subiektywne odczucia. Polecamy ofertę pięknych i wygodnych mebli wypoczynkowych do salonu dostępną u producenta Meblowa 1.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień