Czy warto zdecydować się na konsolę w salonie? 7 pomysłów na jej praktyczną aranżację

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 235

Czy warto kupić konsolę do salonu?

Konsola jest przez wielu uważana za zbędny gadżet, który jedynie ozdabia salon, zajmując przy tym sporo miejsca. Tymczasem wcale nie musi tak być - jeśli tylko dysponujemy dobrym pomysłem, możemy z użyciem konsoli stworzyć niezwykle praktyczną aranżację. Możliwości jest bardzo dużo - wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model konsoli, by móc wykorzystać ją w bardziej praktyczny sposób. Paradoksalnie konsola może być świetnym rozwiązaniem, gdy nasz salon pełni wiele funkcji, ale jednocześnie zależy nam, aby nie stracił na estetyce. W poniższym artykule przedstawiliśmy 7 pomysłów na praktyczną aranżację konsoli. Zapraszamy do lektury!

1. Jaką funkcję może pełnić konsola w salonie i jak ją praktycznie zaaranżować?
2. #1 Konsola w salonie pełniąca funkcję… biurka
3. #2 Konsola ustawiona za kanapą
4. #3 Konsola jako elegancki barek
5. #4 Konsola jako półka pod lampy
6. #5 Konsola - strategiczny mebel
7. #6 Konsola jako szafka RTV
8. #7 Konsola pełniąca funkcję półki na książki
9. Konsola w salonie - jeden mebel, wiele funkcji

Jaką funkcję może pełnić konsola w salonie i jak ją praktycznie zaaranżować?

Konsola w salonie może tak naprawdę pełnić szereg funkcji, a przy tym estetycznie się prezentuje. Choć kilka propozycji może wydawać się zaskakujących, warto rozważyć takie wykorzystanie konsoli.

Wahasz się, czy kupić konsolę do salonu? Zobacz ofertę konsol w naszym sklepie, zainspiruj się i wybierz model idealny dla Ciebie!

#2 Konsola w salonie pełniąca funkcję… biurka

W przypadku gdy dysponujemy niewielkim mieszkaniem, w którym nie mamy osobnego pokoju, gdzie moglibyśmy zorganizować przestrzeń do pracy, dobrym pomysłem jest kupno konsoli. Z zadowalającym skutkiem może ona pełnić funkcję biurka. Najlepiej zdecydować się na model konsoli, której wysokość można regulować - wówczas będziemy w stanie ją dostosować do naszego wzrostu oraz wysokości krzesła. Takie rozwiązanie w żaden sposób nie zaburzy estetyki naszego salonu i sprawdzi się w przypadku, gdy do pracy nie potrzebujemy bardzo dużej przestrzeni, np. kiedy naszym jedynym narzędziem pracy jest laptop.

#2 Konsola ustawiona za kanapą

Odchodzi się od klasycznego układu, gdzie kanapa musi być koniecznie dosunięta do ściany. Obecnie modne jest ustawianie jej na środku salonu, co pozwala podzielić pomieszczenie na strefy i poprawia jego proporcje Jeśli zdecydujemy się na taki układ, warto zastanowić się nad ustawieniem za kanapą lub obok niej konsoli. Takie rozwiązanie nie tylko prezentuje się niezwykle estetycznie, ale jest również praktyczne. Konsola ustawiona za kanapą może stanowić bardzo poręczny mebel, na którym postawimy kubek z napojem, czytane przez nas aktualnie książki czy czasopisma. Tak naprawdę na takiej konsoli możemy wówczas umieścić wszystko, co jest nam niezbędne podczas relaksowania się w salonie.

#3 Konsola jako elegancki barek

Konsola w salonie może również pełnić funkcję barku. Na niej warto wyeksponować posiadane przez nas butelki alkoholu. Ponadto może być ona również używana jako mały stoliczek kawowy do serwowania trunków oraz przekąsek w przypadku wizyty gości.  

#4 Konsola jako półka pod lampy

Wszyscy wiemy jak ważne w aranżacji salonu i budowaniu w nim przytulnego klimatu jest odpowiednie zaaranżowanie źródeł światła. Bardzo pomocna w tym względzie może okazać się konsola, na której możemy postawić stylowe lampy z abażurami. To doskonałe rozwiązanie np. w przypadku wnętrz w stylu glamour czy vintage, ponieważ jeszcze bardziej podkreśla ich charakter.

Zdaniem eksperta

Obok konsoli, na której znajduje się lampa, warto postawić wygodny fotel do salonu. Wówczas zyskamy komfortowy kącik czytelniczy, w którym zrelaksujemy się po trudach całego dnia - Paulina z Meblowej

Szukasz wygodnego fotela do salonu i nie wiesz czym się kierować przy jego wyborze? Przeczytaj tekst na naszym blogu: 4 ważne cechy, po których poznasz wygodny mebel do salonu

#5 Konsola - strategiczny mebel

Konsola może być strategicznym meblem w salonie - zwłaszcza jeśli mieszkamy w jednopokojowej kawalerce bez przedpokoju. W takim wypadku to właśnie na konsoli możemy umieścić wszystkie rzeczy, które potrzebne są nam przed wyjściem z domu, a więc np. klucze, portfel czy torebkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie niezbędne rzeczy znajdują się w jednym miejscu, a my nie tracimy czasu na szukanie ich w panice po całym mieszkaniu.

Jakie funkcje może pełnić konsola w salonie?

#6 Konsola jako szafka RTV

Konsola może ponadto zastąpić szafkę RTV. Wystarczy jedynie wybrać model o nieco bardziej solidnej budowie, aby mieć pewność, że utrzyma on ciężar telewizora. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga schowania kabli od sprzętu w specjalnej maskownicy, aby nie szpecić wnętrza.

#7 Konsola pełniąca funkcję półki na książki

Kolejnym praktycznym pomysłem na wykorzystanie konsoli jest użycie jej jako półki na książki. To doskonałe rozwiązanie, w przypadku gdy brakuje nam miejsca na regałach. Dzięki temu książki mogą być pięknie wyeksponowane.

Konsola w salonie - jeden mebel, wiele funkcji

Konsola w salonie to nie tylko ozdobny mebel zajmujący dużo miejsca - w zależności od naszego pomysłu może ona zyskać zupełnie nowy, bardzo praktyczny wymiar. Można wykorzystać ją nie tylko jako biurko, ale również barek, półkę pod lampy czy książki. Jak się okazuje, jest to mebel niezwykle użyteczny na co dzień i może bardzo podnieść komfort funkcjonowania w salonie.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień