Jaki fotel biurowy wybrać dla wysokich osób? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 225

Na co powinna zwrócić uwagę wysoka osoba wybierając fotel biurowy?

Osoby wysokie często napotykają wiele trudności zakupowych. Jeśli w grę wchodzi ich zdrowie, powinny zrobić wszystko, aby tak nie było. Dlatego kupno odpowiednich mebli biurowych nie powinno być dla nich problemem. Producenci biurek i innych mebli gabinetowych dbają o swoich klientów, zatem ludzie o wzroście powyżej 180 cm mogą wybierać i dostosowywać tanie fotele do biura do swoich potrzeb z szerokiego katalogu. Muszą przy tym jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na pytanie, jakie krzesło biurowe powinna wybrać osoba wysoka, odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

1. Dlaczego osoba wysoka powinna zadbać o wybór odpowiedniego fotela biurowego?
2. Rzeczy, na które osoba wysoka powinna zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy
3. #1 Zagłówek
4. #2 Oparcie fotela
5. #3 Podparcie lędźwiowe
6. #4 Podłokietniki
7. #5 Głębokość i wysokość siedziska
8. Fotel obrotowy dla wysokiej osoby - zalety

Dlaczego osoba wysoka powinna zadbać o wybór odpowiedniego fotela biurowego? 

Wiele osób wybierając meble takie jak np. krzesło biurowe materiałowe lub biurko biurowe, kieruje się wyglądem i dopasowaniem ich do wnętrza. Jest to oczywiście bardzo ważna kwestia, ale nie najważniejsza. W tej sytuacji chodzi przede wszystkim o ergonomiczność fotela, przy którym spędzimy dziennie co najmniej osiem godzin. Każdy z nas powinien zadbać o zdrowy kręgosłup. W tym również osoby wysokie, u których jest on bardziej narażony na obciążenie. Wybierając odpowiednie krzesło biurowe, unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji w postaci bólu stawów i karku. Mogą one się przerodzić w poważne i stałe deformacje w tych okolicach. Ponadto dobrze dopasowane krzesło gabinetowe to gwarancja komfortu oraz lepszej koncentracji. 

 

Z uwagi na wzrost ciężko Ci znaleźć odpowiedni fotel biurowy? Zajrzyj do naszej oferty i wybierz odpowiedni materiałowy fotel biurowy, aby zadbać o swój kręgosłup w trakcie pracy!

Fotel biurowy dla wysokiej osoby - rzeczy, których nie może zabraknąć

Ostatnie lata, które oznaczały dla wielu zmianą pracy na zdalną, udowodniły, jak ważne jest komfortowe siedzenie przed biurkiem. Decydując się na zakup fotela dla wysokiej osoby, warto zwrócić uwagę na sześć istotnych elementów. Należy do nich: zagłówek, oparcie fotela, podparcie lędźwi, podłokietniki, głębokość siedziska i możliwość regulacji wysokości. Pamiętajmy, że krzesło biurowe to inwestycja na lata. Warto zatem wyposażyć swój pokój w porządny, dobrej jakości, wygodny i bezpieczny dla naszego zdrowia fotel. 

#1 Zagłówek 

Najwyżej usytuowany element fotela pozwala na oparcie naszej głowy, dzięki czemu nasz kark nie jest obciążony. W chwili przerwy pomaga się zrelaksować. Ważne, aby krzesło biurowe dla wysokich osób wyposażone było w regulację wysokości i kąt ułożenia zagłówka. Głowa powinna zostać oparta w ten sposób, aby oczy znajdowały się na wysokości ekranu komputera. 

#2 Oparcie fotela 

Prawidłowo dobrane oparcie fotela powinno podpierać cały kręgosłup. Zapobiegnie to bólom ramion, barków i pleców. Ponadto nie będziemy się odrywać nieustannie od pracy w celu poprawienia ułożenia naszego ciała. Z dobrze dobranym krzesłem wykonywanie obowiązków będzie zatem dużo efektywniejsze.

#3 Podparcie lędźwiowe 

Podparcie lędźwi, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za wsparcie odcinka pomiędzy miednicą a górną linią żeber. To bardzo ważne wyposażenie fotela biurowego, ponieważ to właśnie w tym odcinku często odczuwamy ból, gdy siedzimy nieprawidłowo. Kręgosłup lędźwiowy można łatwo przeciążyć, na co narażone są szczególnie osoby, które są wysokie i się garbią. Takie podparcie pozwala na utrzymanie naturalnego skrzywienia dolnej części pleców. 

Zdaniem eksperta

Producenci mebli coraz częściej tworzą krzesła gabinetowe z myślą o osobach wysokich. Wynikiem tego jest szeroki wybór produktów zapewniających wygodną pracę. Należy pamiętać, aby podczas siedzenia na krześle, kąt zgięcia kolan wynosił 90 stopni. Z tego powodu zaleca się wybór foteli z możliwością regulacji wysokości i dodatkowymi funkcjami, stworzonymi z troski o nasze zdrowie - Paulina z Meblowej 1 

#4 Podłokietniki 

Brak regulacji wysokości podłokietników może sprawić, że osoby wysokie nie będą mogły swobodnie podpierać dłoni. Jednocześnie barki podniosą się, przez co głowa schowa się w ramionach. Taka pozycja nie tylko nie jest wygodna, ale może także zaszkodzić zdrowiu.

#5 Głębokość i wysokość siedziska 

Gdy fotel jest niedostosowany do osoby wysokiej, siedzisko może być za krótkie oraz za niskie. Sklepy meblarskie oferują obecnie krzesła wyprofilowane, które mają możliwość wysuwu dodatkowej powierzchni. Taka opcja pozwala na zlikwidowanie ucisku ud, jednocześnie nie zaburzając krążenia krwi. Wyposażenie w postaci regulacji wysokości jest bardzo istotną kwestią. Bez tej możliwości dopasowanie fotela biurowego dla osoby ze wzrostem powyżej 180 cm może być ciężkie. 

 

Fotel biurowy dla wysokiej osoby - jaki jest odpowiedni?

Fotel obrotowy dla wysokiej osoby - zalety 

Osoby wysokie powinny zainwestować w fotel obrotowy. Jest to czysta ergonomia i funkcjonalność. Krzesło biurowe z możliwością obrotu to rozwiązanie do pracy, nauki, do rozrywki, jak i do relaksu. Jego korzyści doceniają prawdziwi gracze komputerowi. Kółka zapewniają mobilność, co pozytywnie wpływa na komfort spędzania czasu przed komputerem. Zwykle fotele obrotowe dla osób wysokich wyposażone są w funkcje wymienione powyżej, co zapewnia zdrowe i bezpieczne korzystanie z tego rodzaju mebli. 

 

Przeczytaj na naszym blogu również artykuły powiązane: 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień