Fotel gamingowy a biurowy - podobieństwa i różnice

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 86

Podobieństwa i różnice między fotelem gamingowym a biurowym

W ostatnich latach fotele gamingowe zyskały ogromną popularność. Jednocześnie komputerowi maniacy podzielili się na dwie grupy - wielbicieli foteli biurowych i gamingowych. Tymczasem, jak się okazuje modele te mają więcej podobieństw niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. W poniższym artykule przyjrzeliśmy się, co łączy i dzieli fotele gamingowe i biurowe. Zapraszamy do lektury! 


1. Fotel biurowy – podstawowe cechy
2. Skórzane fotele biurowe
3. Krzesła biurowe materiałowe
4. Fotel gamingowy – czym się charakteryzuje?
5. Fotel gamingowy – wiele dodatkowych funkcji
6. Fotel biurowy a gamingowy – podobieństwa
7. Fotel biurowy a gamingowy – różnice
8. Jaki fotel wybrać – gamingowy czy biurowy?

Fotel biurowy - podstawowe cechy

Fotele biurowe to połączenie funkcjonalności z oszczędnym, eleganckim designem. Szczególnie popularne stały się ostatnio krzesła ergonomiczne, które dopasowują się do kształtu kręgosłupa. Dzięki temu długie przesiadywanie przed komputerem nie jest aż tak obciążające. Często posiadają one oparcie z siateczki, co jest bardzo korzystne, ponieważ zapewnia przepuszczalność powietrza. 

Skórzane fotele biurowe

Niesłabnącą popularnością cieszą się skórzane fotele biurowe. Jest to zupełnie zrozumiałe - prezentują się bowiem niezwykle elegancko. Będą więc stanowiły doskonałą ozdobę biura. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że sprawdzą się najlepiej w klimatyzowanych pomieszczeniach - w okresie upałów odkryte ciało może nieprzyjemnie przyklejać się do skórzanej tapicerki. 

Krzesła biurowe materiałowe

Materiałowe krzesło biurowe do gustu przypadnie zwłaszcza minimalistom, którzy lubią dyskretną stylistykę mebli. To też wybór najbardziej praktyczny - zapewnia większą przepuszczalność powietrza niż na przykład model skórzany. 

Nie wiesz jaki fotel wybrać - gamingowy czy biurowy? Zajrzyj do nas, porównaj oba modele i zainspiruj się.

 

Fotel gamingowy - czym się charakteryzuje?

Fotel gamingowy przez niektórych uważany jest za zbędny gadżet. Tymczasem ma on sporo zalet. Większość modeli foteli dla graczy posiada bardzo wysokie oparcia. Jest to zaprojektowane z myślą o tych, którym zdarza się do tego stopnia zatracić w wirtualnym świecie. Wówczas fotel gamingowy stwarza warunki do tego, by chwilę odpocząć i rozprostować kości. 

Zdaniem eksperta

Fotele gamingowe charakteryzują się bardzo wysokim zakresem regulacji, nie tylko oparcia, ale często również podłokietników. To istotna cecha z punktu widzenia gracza, który zamiast pozostawać cały czas w jednej pozycji, może modyfikować ustawienie fotela zgodnie ze swoimi preferencjami - Paulina z Meblowej 1 

Fotel gamingowy - wiele dodatkowych funkcji

Fotele gamingowe posiadają wiele dodatkowych udogodnień. W niektórych modelach znajdziemy na przykład mechanizmy wibracji czy gniazdka na słuchawki lub kontrolery. Ponadto wiele foteli dla graczy wyposażonych jest w wysuwany podnóżek. Często posiadają też dodatkowe poduszki na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, który jest chyba najbardziej wrażliwy na brak wystarczającego podparcia. Fotel gamingowy to propozycja zwłaszcza dla nieprzeciętnie wysokich osób, ponieważ jest on wyposażony w wygodny zagłówek.

Wielu decyduje się na kupno fotelu gaminowego głównie ze względu na walory estetyczne. Stylizowane są one na fotele znajdujące się w samochodach wyścigowych, co jest nie lada gratką zwłaszcza dla fanów Formuły 1. Niektórzy gracze ponadto stawiają sobie posiadanie fotela gamingowego za swoisty punkt honoru. To pewien znak charakterystyczny środowiska gamerów. 

Zalety foteli gamingowych

Fotel biurowy a gamingowy - podobieństwa

Fotele biurowe i gamingowe dzielą wiele wspólnych cech. Po pierwsze, oba modele są dostępne w wersjach ergonomicznych. Jeśli więc chcemy zatroszczyć się o dobrą postawę i zdrowie naszego kręgosłupa, to zapewni nam to zarówno fotel biurowy jak i gamingowy. Regulowane siedziska i podłokietniki również nie są już wyłącznie domeną modeli przeznaczonych dla graczy. Gdy szukamy fotela do wielogodzinnej pracy przy komputerze, wariant biurowy i gamingowy będą sprawdzać się tak samo dobrze. 

Fotel biurowy a gamingowy - różnice

Fotele biurowe i gamingowe różni przede wszystkim design. Te pierwsze charakteryzują się elegancką i oszczędną stylistyką, natomiast te drugie wzorowane są na fotelach znajdujących się w samochodach wyścigowych. W związku z tym modele dla graczy zwykle cechują się żywą kolorystyką oraz bardziej misterną formą. Warto również wiedzieć, że:

  • fotele biurowe są przeważnie tańsze od gamingowych,

  • fotele gamingowe wyposażone są w więcej udogodnień, na przykład w postaci wysuwanego podnóżka,

  • fotele gamingowe częściej niż biurowe posiadają 5 kółek, dzięki czemu są bardziej stabilne.

Jaki fotel wybrać - gamingowy czy biurowy?

Jak widać, fotele gamingowe i biurowe więcej łączy niż dzieli. Jeśli priorytetem jest dla nas dobra ergonomia krzesła, która zapewni nam wygodę i odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, to oba modele sprawdzą się tutaj równie dobrze. Pamiętajmy jednak, że fotel gamingowy nie przypadnie do gustu miłośnikom oszczędnego designu.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień