Czy Playstation 5 zmieści się w naszych szafkach RTV? Sprawdzamy!

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 276

W jakich szafkach zmieścimy konsolę PlayStation 5?

Niedawna premiera nowej konsoli od firmy Sony była prawdziwą sensacją. Stało się to głównie za sprawą wyjątkowego designu konsoli i jej wymiarów. Czy najnowsze PlayStation zmieści się w naszych szafkach RTV? I czym powinny się cechować dobre szafki RTV pod konsolę? Sprawdzamy!


1. PlayStation 5 – wymiary konsoli
2. Na co zwrócić uwagę, wybierając szafkę RTV pod konsolę do gier?
3. Jak wybrać odpowiednią szafkę RTV pod konsolę do gier?
4. Jak przy pomocy szafki RTV urządzić kącik multimedialny?
5. W której szafce RTV zmieścimy konsolę PlayStation 5?

PlayStation 5 – wymiary konsoli

Najnowsze PlayStation prezentuje się niezwykle okazale. Jest to największa z dotychczasowych konsol wyprodukowanych przez japońską firmę. Wymiary wersji podstawowej wynoszą:

- szerokość: 39 cm,
- wysokość: 10,4 cm,
- głębokość: 26 cm,
- waga: 4,5 kg.

Natomiast wymiary wersji Digital Edition, czyli przeznaczonej do gier w wersji cyfrowej, wyglądają następująco:

- szerokość: 39 cm,
- wysokość: 9,2 cm,
- głębokość: 26 cm,
- waga 3,9 kg.

Jak widać, obie wersje nie należą do najmniejszych. Czy to oznacza, że powinniśmy poszukać nowej szafki RTV?

Martwisz się, że PlayStation 5 okaże się za duże do Twojej szafki RTV? Sprawdź modele dostępne w naszej ofercie, gdzie znajdziesz szafkę idealną pod konsolę!

Na co zwrócić uwagę, wybierając szafkę RTV pod konsolę do gier?

Wybór odpowiedniej szafki powinien być poprzedzony skrupulatną analizą kilku kluczowych kwestii:

- ilością dostępnego miejsca na szafkę w wybranym pomieszczaniu,
- szerokością telewizora,
- ilością sprzętu RTV, który chcemy zmieścić w szafce.

Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu tych zagadnień, będziemy mieli pewność, że wybrana przez nas szafka spełnia nasze wymagania. Warto mieć także na uwadze to, że zmieniają nam się preferencje, a sprzętów częściej przybywa niż ubywa. Dlatego uwzględnienie przestrzeni na dodatkowe urządzenie może w przyszłości uchronić nas przed konieczną wymianą mebla.

Sprawdźmy dokładnie, czy interesujący nas model szafki RTV posiada z tyłu otwór na okablowanie. Bez tego trudno będzie przechować w niej jakikolwiek sprzęt. Ponadto dzięki otworowi w zabudowanej z tyłu szafce będziemy w stanie estetycznie ukryć kable, których, w zależności od posiadanego sprzętu, może być bardzo dużo.

Zdaniem eksperta

Możemy także wybrać szafkę RTV niezabudowaną z tyłu. Będzie się to jednak wiązało z widocznym okablowaniem i trudniej będzie nam zachować ład w szafce. Otwór na kable jest zawsze wykonany dyskretnie, tak by nie był widoczny z zewnątrz – Paulina z Meblowej 1

Jak wybrać odpowiednią szafkę RTV pod konsolę do gier?

Kiedy już wymierzymy dokładnie pomieszczenie, w którym ma stanąć mebel oraz szerokość posiadanego przez nas telewizora, pozostaje nam jedynie przyjrzenie się wymiarom konsoli i porównanie ich z parametrami szafki. Konsola powinna nie tylko zmieścić się w półce, ale konieczne będzie pozostawienie wokół niej wolnej przestrzeni. Pamiętajmy, że konsola nagrzewa się podczas grania i aby umożliwić przepływ powietrza, nie może być włożona do półki “na styk”.

Równie ważnym aspektem, który wpłynie na komfort każdego gracza podczas długich rozgrywek, jest wysokość szafki RTV. Stolik musi być dobrany do wzrostu bądź wysokości siedziska, tak by nie wymuszać na graczu niekomfortowego zadzierania głowy podczas patrzenia na telewizor. Wpłynie to negatywnie na nasze mięśnie szyi, a my będziemy musieli rozejrzeć się za nowym meblem.

Jak przy pomocy szafki RTV urządzić kącik multimedialny?

Szafka RTV służy nie tylko jako podstawka dla telewizora, ale także do przechowywania i eksponowania sprzętów RTV. W tego typu szafce możemy trzymać konsole do gier, odtwarzacze DVD lub Blu-Ray, a nawet odtwarzacze muzyki. W ten sposób stworzymy w salonie lub innym pomieszczeniu kącik multimedialny, służący do audiowizualnej rozrywki. Żeby wyglądało to reprezentatywnie i robiło wrażenie na naszych gościach, warto wybrać funkcjonalną szafkę, posiadającą półki zamykane i otwarte. 

W półkach zasłoniętych drzwiczkami przechowamy nieużywany sprzęt, zwinięte kable i inne dodatkowe akcesoria. Dzięki temu wszystkie te rzeczy będą w zasięgu ręki, kiedy tylko będą potrzebne, a zachowany zostanie porządek.

W otwartych półkach swoje miejsce znajdą wszystkie te sprzęty RTV, których używamy na co dzień i chcemy, by były widoczne. Meble pod telewizor mogą także posłużyć do przechowania kolekcji gier, filmów lub muzyki na płytach CD. Z powodzeniem zorganizujemy w szafce RTV minibiblioteczkę na nasze ulubione nośniki.

Jak urządzić kącik multimedialny z pomocą szafki RTV?

W której szafce RTV zmieścimy konsolę PlayStation 5?

Konsola PlayStation 5 jest nie tylko sprzętem okazałym, ale także wyjątkowo designerskim. Jej wygląd sprawia, że chciałoby się przechowywać ją w najbardziej widocznym miejscu. Z tego względu dobrym wyborem może być szeroka nowoczesna szafka RTV Pari 120, gdzie konsolę, kiedy jest nieużywana, postawimy w pozycji stojącej na tym samym poziomie, co telewizor. Szerokość szafki może wynosić 120 cm, by pomieścić te dwa sprzęty multimedialne. 

PlayStation bez problemu zmieścimy także w szafce RTV z szeroką półką otwartą, która umożliwi zachowanie prawidłowej wentylacji. Głębokość takiej szafki powinna wynosić przynajmniej 40 cm. Dobrym wyborem będzie także szafka RTV z półką otwartą na całej wysokości mebla, w której nie tylko zmieści się konsola w pozycji stojącej, ale dzięki dodatkowemu miejscu obok niej ustawimy na przykład głośniki lub drugą konsolę. Wszystkie opisane szafki RTV znajdziemy w ofercie producenta mebli Meblowa 1.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień