Stolik kawowy okrągły czy kwadratowy? Jak wybrać idealny model?

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 75

Jaki kształt stolika kawowego wybrać - okrągły czy kwadratowy?

Stolik kawowy jest nieodzownym elementem aranżacyjnym każdego salonu czy innego pomieszczenia, w którym odpoczywamy i delektujemy się tym trunkiem. Wypoczynkowy charakter wnętrza podkreśli niewielki blat, na który odstawimy filiżankę czy szklankę z napojem, komórkę, laptopa czy książkę. Choć zwykle dobierany jest długi stolik, warto również zwrócić uwagę na modele okrągłe lub kwadratowe. W komplecie z meblami do salonu będzie się prezentować efektownie, a równocześnie może zachować pełną funkcjonalność. Jak jednak wybrać idealny stolik kawowy w kształcie koła lub kwadratu?

1. Czym kierować się, wybierając stolik kawowy do salonu?
2. Jaki kształt stolika kawowego sprawdzi się w salonie?
3. Kiedy sprawdzi się okrągły stolik kawowy?
4. Kiedy warto wybrać kwadratowy stolik do kawy?
5. Prostokątny stolik kawowy - do jakich wnętrz pasuje?
6. Idealny stolik kawowy - na co zwrócić uwagę?

Czym kierować się, wybierając stolik kawowy do salonu?

Zanim zdecydujemy się na konkretny stolik do salonu, powinniśmy przeanalizować kilka kwestii. Ważne są m.in. wielkość i kształt pomieszczenia, styl, w jakim jest urządzony, jakie meble mamy i jakie są nasze potrzeby. W sklepach internetowych z meblami znajdziemy nie tylko meble wypoczynkowe, komody do salonukonsole, pufy czy fotele do salonuszafki RTV i różnego rodzaju stoliki kawowe. Niezależnie od tego, czy wolimy modele eklektyczne, minimalistyczne, loftowe czy w stylu skandynawskim, stolik, tak jak pozostałe meble, musi być funkcjonalny. A będzie taki, kiedy nie potraktujemy go jako nowoczesną ozdobę salonu, a jako praktyczny produkt, ułatwiający codzienne korzystanie z wnętrza. Przy wyborze stolika kawowego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego go wykonano. W ostatnim czasie modne są stoliki szklane, z marmuru czy drewna pasującego do wielu wnętrz. Nieoczywiste połączenia różnych materiałów zyskuje coraz szerszą grupę wielbicieli. Wybierając ten element wykończenia, warto więc zachować funkcjonalność i estetyczny wygląd mebla. Prosty w budowie stolik kawowy nie będzie utrudniał poruszania się po salonie i nie będzie blokował dostępu do jego poszczególnych części.

Jaki kształt stolika kawowego sprawdzi się w salonie?

Wśród masywnych mebli wypoczynkowych, głównie w salonach tradycyjnych, dobrze sprawdzają się prostokątne modele. Do dużych kompletów wypoczynkowych zwykle dobierany jest długi stolik kawowy, którego celem jest zrównoważenie całości aranżacji. W przypadku braku tradycyjnego stołu jadalnianego, mały mebel będzie stanowić jego zamiennik. Kształt i rozmiar stolika kawowego należy wtedy dobrać do pełnionych funkcji zastępczych. Małe modele, np. o średnicy 50 cm, wykonane zarówno z materiału klasycznego (drewna) jak i materiałów równie często spotykanych (marmuru, metalu, szkła), sprawdzą się, gdy produkt ma być bardziej dekoracją wnętrza.

Szukasz stolika kawowego, który dopełni aranżację salonu? Wybierz mały stolik z naszego sklepu internetowego

Kiedy sprawdzi się okrągły stolik kawowy?

Jakie kształty stolików kawowych najczęściej pojawiają się w urządzonych w modnym stylu salonach? Z innymi meblami jak sofa, siedziska, fotele idealnie sprawdzi się owalny lub okrągły blat.

Zdaniem eksperta

Wybierając stoliki kawowe o okrągłym kształcie, możemy być pewni, że sprawdzą się w salonach tradycyjnych i nowoczesnych. Mogą być praktyczne także, gdy konieczna jest praca w domu. Dobrze wykonany perfekcyjnie dobrany mebel z okrągłym blatem osadzonym na pniu czy metalowej podstawie, idealnie uzupełni nasz salon i wpisze się we współczesną modę aranżacyjną. Z uwagi na jego cechy zewnętrzne, na okrągłe stoliki kawowe warto postawić kiedy w salonie dominują meble z zaokrąglonymi rantami, uchwytami czy elementami dekoracyjnymi - Paulina z Meblowej 1

Kiedy warto wybrać kwadratowy stolik do kawy?

Stolik kawowy drewniany czy szklany w kształcie kwadratu to obowiązkowy element każdego salonu. Forma pozwala na wygodne korzystanie ze stolika, jest uniwersalna i ponadczasowa. Z tego względu pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrza. Nie polecamy takich modeli, jeśli mamy w domu małe dzieci. W takiej sytuacji bezpieczniejsze są owalne i okrągłe ze względu na brak ostrych krawędzi.

jak zastosować różne kształty stolików kawowych

Prostokątny stolik kawowy - do jakich wnętrz pasuje?

Tak, jak już wspomnieliśmy, najpopularniejszym modelem stolika na kawę jest ten w kształcie prostokąta. Jeśli chcemy wybrać mebel na wysoki połysk lub matowy w tej formie pamiętajmy, że bardziej wpasuje się w aranżację salonu, jeśli umieścimy go w rogu pokoju lub przy ścianie. Zaletą takich stolików jest to, że zajmują mało miejsca oraz sprawdzają się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. 

Idealny stolik kawowy - na co zwrócić uwagę?

Jeśli zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze stolika kawowego, jedną z ważniejszych kwestii jest z pewnością jego kształt. Owale i okrągłe blaty są bezpieczne i modne, kwadraty i prostokąty zaś są funkcjonalne i klasyczne.

Przeczytaj na naszym blogu również:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień