Stolik kawowy czy ława? Czym kierować się przy wyborze stolika do salonu?

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 217

Jak dobrać modny komplet stolików kawowych lub ławę?

Stolik kawowy w salonie to mebel niezastąpiony. Przydaje się nie tylko podczas kontemplowania niedzielnego popołudnia przy małej czarnej, ale także pełni bardziej praktyczne role. Podtrzymuje nasz laptop w przerwie od pracy, służy za schowek najpotrzebniejszych przedmiotów przy wygodnej kanapie, a także cieszy oko - solo lub udekorowany świeczkami zapachowymi i świeżo ściętymi kwiatami. W poniższym artykule dowiecie się, jak dobrać najlepszy stolik do salonu, a także spróbujemy przekonać Was, że czasami lepszym wyborem jest niezawodna ława. Serdecznie zapraszamy do lektury!


- 1. Jak wybrać stolik kawowy do salonu?
- 2. Jak zapewnić właściwą przestrzeń dookoła stolika kawowego?
- 3. Jak dobrać odpowiednią wysokość i długość stolika kawowego?
- 4. Ława czy stolik kawowy - co sprawdzi się lepiej?
- 5. Kształt stolika kawowego a bezpieczeństwo domowników
- 6. Stolik kawowy i ława - jakie meble do nich pasują?

Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Zanim wybierzemy stolik kawowy do naszego salonu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Wygląd nie zawsze gra pierwsze skrzypce, najważniejsze jest dostosowanie mebla do potrzeb domowników i naszych przyzwyczajeń. Nie wszyscy korzystają ze stolików w taki sam sposób. U niektórych jego rola jest czysto dekoracyjna i potrzebny jest tylko w przypadku odwiedzin gości. Z kolei w innych domach to salon jest centrum całego domu, a przy stoliku pije się kawę, odrabia lekcje, je obiad, gra w gry planszowe i czyta.

W przypadku opcji pierwszej, domowników zadowoli mała designerska ława do salonu lub nowoczesny stolik kawowy o fantazyjnych kształtach. Aktywni domownicy zdecydowanie bardziej docenią solidny stolik o większych gabarytach lub zestaw ław do salonu, które będą mogli dowolnie ustawić wedle potrzeb podyktowanych chwilą.

Designerska ława do salonu z szufladkami czy stolik kawowy?

Jak zapewnić właściwą przestrzeń dookoła stolika kawowego?

Kolejnym krokiem jest właściwe ustawienie stolika kawowego. Będzie się ono nieznacznie różnić w zależności od jego gabarytów. Pamiętajmy, że stolik i ława nie powinny stać przy samej kanapie, fotelu ani szafce RTV.

Zdaniem eksperta

Niezachowanie odstępu sprawi, że dostęp do urządzeń będzie utrudniony, a korzystanie ze stolika stanie się po prostu niewygodne.

- Paulina z Meblowej 1

Jak dobrać odpowiednią wysokość i długość stolika kawowego?

Wysokość stolika kawowego i ławy mają duże znaczenie w wygodzie użytkowania. Zalecamy, żeby wybierać mebel odrobinę niższy niż siedzisko, co ułatwi sięganie po przedmioty i sprawi, że nie będziemy zmuszeni do niewygodnego pochylania się nad nim.

W przypadku innych wymiarów stolika kawowego zwróćmy uwagę, żeby jego długość nie przekraczała ⅔ długości kanapy. Takie dopasowanie zapewnia łatwiejsze użytkowanie mebli i eliminuje problem związany z przeciskaniem się pomiędzy siedziskiem a stolikiem.

Masz problem z utrzymaniem porządku w salonie? Nasze ławy z półkami i schowkiem ukryją nadmiar drobiazgów i pozwolą cieszyć się wolną przestrzenią.

Ława czy stolik kawowy - co sprawdzi się lepiej?

Zapewne wielu z nas chociaż raz miało problem z rozstrzygnięciem, co bardziej pasuje do salonu - ława czy stolik kawowy? Czasami tych określeń używa się zamiennie, ponieważ różnica pomiędzy tymi określeniami praktycznie się zatarła, jednak warto wiedzieć, że:

      • ława kawowa - jest funkcjonalna i często posiada w sobie schowki. To niski i uniwersalny mebel, który świetnie sprawdzi się jako tymczasowe miejsce pracy, ponadto bez problemu zjemy przy niej obiad i wypijemy poranną kawę. Dobra i trwała ława to świetny mebel do małego mieszkania. Niektóre z nich mają regulowaną wysokość i rozkładają się w stół;
      • stolik kawowy - można powiedzieć, że to stół w miniaturze. Stolik kawowy najczęściej utożsamiamy z minimalizmem i ciekawymi kształtami. To mebel, który będzie cieszył oczy, a przy okazji posłuży jako wszechstronna podstawka. Najmniejsze stoliki są tak uniwersalne, że z powodzeniem wykorzystamy je także jako stolik nocny przy łóżku.

Kształt stolika kawowego a bezpieczeństwo domowników

Podczas wyboru stolika kawowego warto mieć na uwadze wiek domowników. Dzieci uczące się chodzić mogą wpadać na meble, a skaleczeń najłatwiej unikniemy, stawiając na obłe kształty. Sklep Meblowa 1 to miejsce, w którym możesz wybierać spośród szerokiej gamy okrągłych stolików kawowych. Najbezpieczniejsze z nich to modele wykonane z płyty MDF, która lepiej amortyzuje uderzenia.

Stolik kawowy i ława - jakie meble do nich pasują?

Wybierając meble do salonu, najłatwiej jest zakupić cały komplet w podobnym stylu. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu i zyskamy modny salon w dowolnie wybranej estetyce. Szukając dodatków, zwróćmy uwagę na komody z laminatu, wygodne krzesła i konsole. Pamiętajmy, że im mniejsze mieszkanie, tym bardziej opłaca się celować w meble wielofunkcyjne, które zostały wyposażone w liczne schowki i półki.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień