Książki nie mieszczą się na półkach? Te regały pomogą je uporządkować
Każdy mól książkowy zna ten problem, kiedy liczba zakupionych książek znacznie przewyższa ilość miejsca dostępnego na ich przechowywanie. Niemal cały dom opanowany jest przez wciąż piętrzące się stosy książek. O ile z początku może wyglądać to nawet estetycznie, w miarę jak książek przebywa, zaczyna to przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Najlepszym wyjściem wówczas wydaje się kupienie dodatkowego regału. W poniższym artykule przedstawiliśmy kilka modeli, które pomogą Ci uporządkować ten książkowy chaos. Zapraszamy do lektury!
1. Czym powinien się charakteryzować dobry regał na książki?
2. Jaki regał wybrać - otwarty czy zamknięty?
3. Regał modułowy – nowoczesny sposób na uporządkowanie książek
4. Klasyczna biblioteczka – nieśmiertelne rozwiązanie
5. Regał na książki do domowego biura
6. Regał w białym kolorze – absolutny hit tego sezonu
Czym powinien się charakteryzować dobry regał na książki?
Kiedy kupujemy regał na książki powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na takie podstawowe wymiary jak jego szerokość czy wysokość, ale co równie ważne - głębokość. Jest to istotne zwłaszcza, kiedy dysponujemy książkami o bardzo różnych wymiarach. Nie chcemy w końcu, by jakaś pojedyncza pozycja wystawała poza półkę. Niektóre regały posiadają funkcję zmiany wysokości półek w postaci dodatkowych nawierceń.
Pamiętajmy też o tym, że nasza biblioteczka będzie musiała dźwigać wiele kilogramów książek. W związku z tym obowiązkowo należy zwrócić uwagę na grubość półek. Lepiej unikać takich o długości większej niż 80 cm, zwłaszcza jeśli są one pozbawione wsparcia lub solidnego mocowania do ścianek regału.
Brakuje Ci miejsca na książki? Nasze regały pomieszczą całą Twoją kolekcję!
Jaki regał na książki wybrać - otwarty czy zamknięty?
Kiedy decydujemy się na kupno regału stajemy przed istotnym dylematem - wybrać otwarty czy zamknięty? Zarówno jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Zamknięty regał to opcja dla:
-
bardziej praktycznych osób, które chcą chronić kolekcję swoich książek przed kurzem i zniszczeniem,
-
tych, którzy wolą nie martwić się zbytnio porządkiem ułożenia poszczególnych pozycji,
-
minimalistów, nieprzepadających za nadmiarem kolorów, który mogłyby generować wyeksponowane książki.
Z kolei otwarty regał to propozycja dla czytelników, którzy postrzegają książki również jako ozdobę. W końcu nic tak nie dodaje przytulnego klimatu pomieszczeniu jak bogata biblioteczka. Może to być też świetny sposób na dodanie przestrzeni niepowtarzalnego charakteru - wśród inspiracji wnętrzarskich hitem jest na przykład trend na układanie książek wedle koloru.
Regał modułowy - nowoczesny sposób na uporządkowanie książek
Bardzo modne są ostatnio regały modułowe na książki. Zdobyły popularność przede wszystkim przez swoją uniwersalność - dobrze prezentują się bowiem właściwie w każdym typie pomieszczenia: salonie, sypialni czy nawet pokoju dziecięcym. Choć wydaje się, że są to regały młodzieżowe, a więc bardziej nowoczesne, to znakomicie wpasują się one również we wnętrzach o klasycznym charakterze.
Klasyczna biblioteczka - nieśmiertelne rozwiązanie
Klasyczny wysoki regał to opcja dla największych książkoholików. Jest przede wszystkim najbardziej pojemny, w związku z czym z największym prawdopodobieństwem zmieścimy w nim książki zalegające na licznych stosach. Jeśli regularnie kupujemy książki, dobrze jest mieć na półkach trochę zapasu. W takim wypadku kupno pojemnego otwartego regału wydaje się najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Kiedy molem książkowym jest również nasza pociecha, ją także warto zaopatrzyć w taki mebel. Regały do pokoju dziecięcego powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem, wtedy będą służyć najdłużej.
Regał na książki do domowego biura
Porozrzucane byle gdzie książki w domowym biurze nie tylko nie prezentują się estetycznie, ale przy tym mogą negatywnie wpływać na efektywność pracy. Przestrzeń wymagająca skupienia powinna być bowiem uporządkowana. Jeśli więc chcemy by nasze domowe biuro nabrało profesjonalnego charakteru, warto zainwestować w regał biurowy. Do wyboru mamy wiele modeli. Ciekawie prezentują się regały z witryną. W domowym biurze możemy zestawić ze sobą modele kryte oraz przeszklone. Specjalistyczne książki oraz segregatory wyeksponowane na takich regałach z pewnością stworzą klimat motywujący do pracy. W takim przypadku przydatne mogą okazać się również nowoczesne stoliki RTV, na których można ustawić mniejsze elementy wyposażenia.
Zdaniem eksperta
Regały biurowe wykonane są zwykle z wysokiej jakości materiałów. Ich kupno jest więc inwestycją na długie lata - Paulina z Meblowej 1.
Regał w białym kolorze - absolutny hit tego sezonu
Bardzo modne są ostatnio regały na książki w białym kolorze, które z powodzeniem można zaliczyć jako meble pracownicze. Takie modele są korzystne z wielu powodów. Po pierwsze, przepięknie rozjaśniają całe pomieszczenie, co będzie miało duże znaczenie w przypadku ciemnych przestrzeni. Po drugie, biały regał na książki jest niezwykle uniwersalny - skomponuje się dobrze nawet z meblami w kolorze ciemnego czy jasnego drewna. Ponadto, za sprawą białego koloru, nasza biblioteczka zostanie bardzo skutecznie wyeksponowana i będzie stanowiła swoistą wizytówkę domu.
Posty z tej samej kategorii
Posty powiązane tagami
Komentarze
Brak komentarzy