Wielka zmiana w pokoju nastolatka. Zobacz, jakie meble młodzieżowe wybrać

person Autor: Paulina z Meblowej1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 121

Propozycje najlepszych mebli młodzieżowych

Wraz z wiekiem zmieniają się gusta, także te meblowe. To, co było odpowiednie dla dziecka, najczęściej nie sprawdzi się już w pokoju młodzieżowym. Dlatego ważny jest wybór odpowiednich mebli, które pozwolą nastolatkowi na przechowanie ubrań, rzeczy osobistych, odpoczynek, a także komfortową naukę. Podpowiadamy, jakie meble wybrać do pokoju nastolatka.


1. Jak urządzić pokój młodzieżowy?
2. Meble do pokoju młodzieżowego – przechowywanie/a>
3. Szafa do pokoju młodzieżowego
4. Komoda do pokoju młodzieżowego
5. Regał na książki do pokoju młodzieżowego
6. Meble do pokoju młodzieżowego – nauka
7. Biurko do pokoju młodzieżowego
8. Młodzieżowy fotel obrotowy
9. Meble do pokoju młodzieżowego – odpoczynek

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Przed zakupem mebli warto zastanowić się, co będzie nastolatkowi najbardziej potrzebne, a następnie porównać to z dostępną przestrzenią. W dużym pokoju bez problemu pomieścimy zestawy mebli młodzieżowych, ale w małym trzeba będzie pójść na kompromis. Planowanie najlepiej rozpocząć od podzielenie pokoju dziecka na strefy:

  • przechowywania,

  • odpoczynku,

  • nauki.

Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie meble i dostosować ich wielkość do potrzeb dziecka. Jeżeli często przyjmuje gości, warto zaaranżować do tego wygodny kącik. W pokoju nastoletniego miłośnika książek praktyczne będzie wstawienie więcej niż jednego regału, a dziecku skupionemu na nauce z pewnością przyda się duże biurko z obrotowym fotelem.

Zastanawiasz się, jakie meble sprawią Twojemu nastoletniemu dziecku największą radość? Wszystkie potrzebne meble młodzieżowe znajdziesz w naszej ofercie!

Meble do pokoju młodzieżowego – przechowywanie

Nastolatkowie posiadają mnóstwo różnych rzeczy, na które trzeba znaleźć miejsce w pokoju. Przechowanie ubrań, książek czy pamiątek z podróży wymaga odpowiednich mebli, które pozwolą je sprytnie ukryć lub w ciekawy sposób wyeksponować.

Szafa do pokoju młodzieżowego

Szafa dla nastolatka powinna być pojemna, tak by mogła pomieścić nabywane w dużej ilości ubrania. Mebel, w którym zawisną sukienki to zdecydowanie marzenie każdej nastolatki. Z kolei chłopcy chętnie wykorzystają dostępne miejsce na powieszenie ulubionych t–shirtów. W pojemnej szafie znajdzie się także przestrzeń na przechowanie zapasowych tekstyliów czy nowych par butów. 

Wybierając szafę do pokoju młodzieżowego, postawmy nie tylko na pojemność, ale także wygląd. Szafa, ze względu na wymiary, zwraca na siebie największą uwagę, a designerska forma z pewnością ucieszy każdego nastolatka. Biały mebel z płyty laminowanej będzie odpowiednim rozwiązaniem zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczyny. Dodatkowe lustro na froncie szafy sprawi, że zmieni się ona w prywatną garderobę, a dzieci będą mogły przymierzać stylizacje bez wychodzenia z pokoju.

Komoda do pokoju młodzieżowego

Komoda młodzieżowa to, zaraz po szafie, najbardziej praktyczny element wyposażenia w pokoju nastolatka. Ponadto jest bardzo stylowa, dzięki czemu nastolatek poczuje się we własnym pokoju niemal jak dorosły. Jest to także bardzo pojemny mebel, w którym zmieszczą się złożone w kostkę ubrania, bielizna, oraz zapasowe tekstylia. W komodzie mogą być również przechowywane kosmetyki, gazety, a także wszystkie te rzeczy, które dla zachowania porządku nie powinny znajdować się na wierzchu.

Regał na książki do pokoju młodzieżowego

Regał w młodzieżowym pokoju to wyjątkowo przydatny mebel. Zarówno nastoletni chłopcy jak i dziewczęta lubią stawiać przedmioty swoich zainteresowań na widoku. Mogą to być ulubione książki, gry i filmy, jak i płyty CD lub winylowe. Regały są wielofunkcyjne, dlatego możemy na nich postawić niemal wszystko to, co uda się zmieścić. W niewielkim pokoju na półkach regału można postawić stylowe pudełka, w których znajdą się mniejsze rzeczy.

Zdaniem eksperta

Regał jest na tyle uniwersalnym meblem, że bez większego problemu wykorzystamy go jako szafkę RTV, stawiając na nim telewizor lub monitor. Możemy za jego pomocą stworzyć w pokoju nastolatka kącik multimedialny, jeśli na jednej z szafek postawimy konsolę, a na pozostałych ułożymy ulubione gry i filmy dziecka – Paulina z Meblowej 1

Meble do pokoju młodzieżowego – nauka

Młodzież w wieku szkolnym część swojego dnia poświęca na odrabianie zadań domowych oraz przygotowywanie się do sprawdzianów. Żeby umożliwić dziecku naukę w komfortowych warunkach, należy zainwestować w ergonomiczne biurko i krzesło bądź fotel obrotowy.

Biurko do pokoju młodzieżowego

Biurko w pokoju nastolatka przyda się nie tylko do zajęć związanych z obowiązkami szkolnymi, ale także do spędzania czasu przed komputerem czy rozwijania pasji i zainteresowań. Biurko do pokoju młodzieżowego powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Ważny będzie wystarczająco szeroki blat, tak by dziecko zmieściło na nim laptop lub monitor oraz rozłożyło się wygodnie z książkami i zeszytami. Pamiętajmy o prawidłowej postawie – u nastolatków jeszcze kształtują się dobre nawyki, a biurko, przy którym usiądą wygodnie w pozycji wyprostowanej, zdecydowanie wpłynie pozytywnie na zdrowie ich kręgosłupów. 

Jakie meble młodzieżowe pozwolą przechować jak najwięcej rzeczy?

Młodzieżowy fotel obrotowy

W pokoju z biurkiem nie może zabraknąć wygodnego fotela obrotowego. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego ergonomię, ponieważ w pozycji siedzącej dziecko będzie spędzać większość swojego czasu. Musi być dopasowane do jego zwyczajów, postawy, wagi i wzrostu. Idealne krzesło obrotowe będzie podporą dla kręgosłupa, a o prawidłową postawę zadbają podłokietniki i zagłówek. 

Młodzi ludzie dużą wagę przykładają do designu, dlatego krzesło obrotowe powinno nie tylko pasować do aranżacji całego pomieszczenia, ale także wyglądać unikalnie i stylowo. Czarne krzesło wygląda gustownie, ale dzięki kolorowej tapicerce zyskamy oryginalny mebel, który będzie ozdobą pokoju.

Meble do pokoju młodzieżowego – odpoczynek

Strefa odpoczynku jest w pokoju nastolatka równie ważna, jak przechowywania i nauki. Dlatego poza wygodnym łóżkiem, w pokoju młodego człowieka powinien się znaleźć fotel, pozwalający na odpoczynek z książką. Wyjątkowo stylowym i wygodnym meblem jest fotel uszak szary z podnóżkiem, który, ustawiony w zacisznym miejscu w pokoju, pozwoli na stworzenie kącika relaksu.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień