7 faktów o wyposażeniu nowoczesnego biura. Jakie meble kupić do biura?

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 846

Nowoczesne biuro powinno być nie tylko wyposażone w odpowiedni sprzęt, ale także dostosowane pod indywidualne wymagania pracowników. Wiele godzin pracy przed komputerem wiąże się ze znacznym spadkiem zadowolenia oraz bólami stawowymi spowodowanymi nieprawidłową postawą. Na szczęście wystarczy właściwie przearanżować pomieszczenie, a komfort użytkowania poprawi się w mgnieniu oka. Oto najważniejsze fakty, które warto wziąć pod uwagę przy wyposażaniu biura. Zapraszamy do czytania.

Jak wyposażyć nowoczesne biuro?

W artykule przedstawiamy najważniejsze kwestie dotyczące wyposażenia nowoczesnego biura:


- 1 FAKT: Meble biurowe dobieramy zgodnie z ukształtowaniem pomieszczenia
- 2 FAKT: Wygodny fotel biurowy podnosi ergonomię i poprawia zadowolenie z pracy
- 3 FAKT: Trzymanie papierów w regale na dokumenty skraca czas pracy
- 4 FAKT: Kontener pod biurko ułatwi organizację przestrzeni pracownika
- 5 FAKT: Biurko z nadstawką pozwoli umieścić monitor na odpowiedniej wysokości
- 6 FAKT: Porządek w biurze utrzymasz łatwiej dzięki szafkom na buty i małym garderobom
-
7 FAKT: Eleganckie meble w biurze podnoszą jego prestiż
Wyposażenie nowoczesnego biura - podsumowanie

1 FAKT: Meble biurowe dobieramy zgodnie z ukształtowaniem pomieszczenia

Dobieranie mebli biurowych zgodnie z ukształtowanie pomieszczenia wydaje się błahostką, jednak często o tym zapominamy. Pustą przestrzeń można zagospodarować tak, aby zmieściło się więcej przydatnych elementów. Do nietypowych pokoi warto dobierać biurka narożne z nadstawką i przegrody biurowe. W ograniczonej przestrzeni świetnie sprawdzą się też inne rodzaje mebli pracowniczych, jak np. biurka narożne prawostronne lub biurka narożne lewostronne. Dzięki wypełnieniu pozornie nieużytecznego otoczenia zyskujemy więcej miejsca na komody i szafki, w których zmieścimy dokumenty i niezbędne akcesoria.

2 FAKT: Wygodny fotel biurowy podnosi ergonomię i poprawia zadowolenie z pracy

Prawidłową postawę najłatwiej wymusić ergonomicznym krzesłem biurowym – do tego rodzaju siedzisk zaliczamy również obrotowe fotele do biura na kółkach. Taki fotel pozwoli nie tylko regulować wysokość, ale także ułatwi odpowiednie ułożenie rąk i dopasowanie kąta nachylenia siedziska podczas długiej pracy przed komputerem. Warto pamiętać, aby w okolicy biurka znajdowały się najważniejsze akcesoria, które dostaniemy za jednym wyciągnięciem ręki, co znacznie przyspiesza wykonywane czynności. Będziemy zaskoczeni, jak wiele może się zmienić po jednej zmianie krzesła biurowego na wygodny fotel.

3 FAKT: Trzymanie papierów w regale na dokumenty skraca czas pracy

Porządek w miejscu pracy pozwala zaoszczędzić czas spędzany na szukaniu dokumentów. Na pewno nie raz zdarzyło się nam, że długo szukaliśmy kartki z planem działania lub ważnymi informacjami, gdyż nie byliśmy pewni, w którym pudełku została umieszczona. Takich sytuacji łatwo unikniemy, organizując szafę biurową na segregatory lub regał na dokumenty. Co więcej, w odpowiednich szufladach możemy trzymać także przydatne akcesoria, takie jak zapasowy papier do drukarki, fiszki, długopisy i inne.

Stary fotel powoduje dyskomfort podczas pracy? Pozbądź się bólu z pomocą naszych ergonomicznych krzeseł biurowych!

4 FAKT: Kontener pod biurko ułatwi organizację przestrzeni pracownika

Wspólną przestrzeń biurową łatwo zorganizować za pomocą szafek i regałów, jednak pozostaje jeszcze kwestia biurek do biura. Każdy ma swoje ulubione gadżety i akcesoria, które chętnie pozostawiałby w biurze, gdyby tylko miał na nie wygodny schowek. Takie możliwości zapewniają kontenerki biurowe, zamykane na kluczyk dla większego komfortu i bezpieczeństwa.

Zdaniem eksperta

Plusem takiego sposobu przechowywania drobiazgów jest oszczędność miejsca, gdyż kontenerki zmieszczą się pod biurkiem i jednocześnie pozwolą swobodnie z niego korzystać.

- Paulina z Meblowej 1

5 FAKT: Biurko z nadstawką pozwoli umieścić monitor na odpowiedniej wysokości

Nie tylko wygodny fotel gwarantuje prawidłową postawę, odpowiednie ułożenie monitora także bywa pomocne. Ekran umieszczony na linii wzroku sprawia, że mięśnie karku stają się mniej napięte, w efekcie czego nie dotknie nas charakterystyczny ból głowy. Niestety nie wszystkie monitory posiadają regulowane podstawy, jednak możemy temu łatwo zaradzić biurkiem z nadstawką. Nadstawka pozwala postawić monitor nad poziomem biurka, a pod nią zyskujemy dodatkową przestrzeń do wykorzystania, na przykład na notatnik czy kubek z przyborami.

Ergonomiczny fotel biurowy zapewnia właściwą postawę podczas pracy

6 FAKT: Porządek w biurze utrzymasz łatwiej dzięki szafkom na buty i małym garderobom

Małe biura są wygodne i zapewniają większą swobodę oraz prywatność. Jednak ich częstą wadą jest brak organizacji przestrzeni przy drzwiach wejściowych, przez co pracownicy zmuszeni są do trzymania kurtek i butów przy biurku. Szafki na buty z siedziskiem i wieszaki pozwolą wydzielić nieco przestrzeni do przechowywania ubrań, co więcej, łatwiej będzie utrzymać porządek w biurze, kiedy pogoda nie rozpieszcza.

7 FAKT: Eleganckie meble w biurze podnoszą jego prestiż

Spójny wystrój biura może sprawić, że zostanie ono odebrane jako eleganckie i profesjonalne. Żeby uzyskać taki efekt, nie musimy wydawać fortuny. Producenci tanich biurek posiadają w swojej ofercie nowoczesne meble gabinetowe z płyty laminowanej, które dodadzą blasku nawet niepozornym pomieszczeniom. W małych wnętrzach świetne wrażenie sprawi połączenie mebli biurowych i komody z laminatu, która pomieści wiele segregatorów i teczek z dokumentami, a także zastąpi typowy regał.

Wyposażenie nowoczesnego biura - podsumowanie

Wyznacznikiem nowoczesnego biura nie są błyszczące meble i drogie dodatki. Przede wszystkim powinniśmy się kierować zapewnieniem właściwego komfortu pracy, co przełoży się na lepsze samopoczucie pracowników. Warto korzystać z nietypowych i sprytnych rozwiązań, a także otaczać się roślinnością. Dobrym pomysłem będzie zatroszczenie się o strefę wypoczynku, w której łatwiej zorganizować burzę mózgów lub luźne spotkanie po pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień