4 typy biurek do domowego biura

person Autor: Paulina z Meblowej 1 list Kategoria: Użytkowanie mebli Dodano w comment Liczba komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 857

Jakie są najlepsze biurka do domowego biura?

Praca zdalna coraz częściej staje się dla nas codziennością. Konieczne jest więc zaaranżowanie własnego kącika, w którym możliwe będzie skupienie się na wykonywanych zadaniach. Trudno wyobrazić sobie bardziej niezbędny element home office, niż biurko. Funkcjonalny mebel sprawi, że oddzielenie życia zawodowego od prywatnego we własnych czterech kątach będzie znacznie łatwiejsze. Jakie biurko kupić, jeżeli urządzamy domowe biuro? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Zachęcamy do lektury!

1. Dlaczego wybór odpowiedniego biurka do domowego gabinetu ma znaczenie?
2. Jakie powinno być biurko do home office?
3. Jakie typy biurek sprawdzą się w domowym biurze? Najlepsze propozycje
4. Biurko komputerowe do home office
5. Biurko narożne do gabinetu w domu
6. Nowoczesne biurko proste do biura w domu
7. Designerskie biurko z szufladami do domowego biura

Dlaczego wybór odpowiedniego biurka do domowego gabinetu ma znaczenie?

Domowy gabinet powinien być zaaranżowany w taki sposób, by zwiększyć naszą efektywność. Praca na stole w jadalni, gdzie spożywamy posiłki, lub w na stoliku w salonie, który jest przestrzenią przeznaczoną do relaksu może negatywnie wpłynąć na nasze codzienne życie. Przechodząc na pracę zdalną - czy to z konieczności, czy z własnej woli - powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o stworzeniu kącika, w którym możliwe będzie wykonywanie obowiązków zawodowych.

Zakup biurka to pierwszy i najważniejszy krok w urządzaniu domowego biura. Zadbanie o własny komfort, a także ergonomię kącika do pracy będzie dla nas dużym ułatwieniem. Ponadto urządzenie odrębnego miejsca, przeznaczonego tylko do pracy, będzie na nas działało pozytywnie pod względem psychologicznym. Nie tylko łatwiej będzie nam się skupić, ale także wyznaczymy w domu granicę między codziennymi obowiązkami a zawodowymi.

Chcesz urządzić wygodne i ergonomiczne biuro domowe? Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz najlepsze biurka do home office!

Jakie powinno być biurko do home office?

Szukając odpowiedniego biurka do biura w domu, w pierwszej kolejności kierujemy się rozmiarem. Często bowiem metraż nie pozwala nam na wstawienie większego mebla. Wówczas warto postawić na niewielkie, proste biurko, które zmieści się w każdym wnętrzu. Będzie także idealnym wyborem, jeśli planujemy korzystać z niego okazyjnie. Dla osób, które poza pracą na komputerze wykonują także obowiązki związane z wypełnianiem lub sprawdzaniem dokumentów, odpowiednim wyborem będzie mebel wyposażony w pojemne szuflady. Dzięki szufladom wszystkie niezbędne rzeczy będą na wyciągnięcie ręki, a przestrzeń nabierze biurowego charakteru.

Ważną kwestią jest także ergonomia biurka. W końcu planujemy spędzać przy nim około 8 godzin dziennie. W tej perspektywie troska o własne zdrowie i wygodę zdaje się więc być w pełni naturalna. Ergonomiczne biurko powinno być dopasowane do naszego wzrostu, tak by nie obciążać kręgosłupa.

Zdaniem eksperta

Odpowiednio dobrane biurko pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych w postaci bólu pleców, szyi czy karku. Dobierając je do wzrostu, miejmy na uwadze to, że prawidłowa postawa przy biurku obejmuje proste w kolanach nogi oraz możliwość swobodnego położenia dłoni na blacie. Aby przestrzeń domowego biura była w pełni funkcjonalna, poza biurkiem konieczne będzie także ergonomiczne krzesło. Stawiając na regulowany fotel biurowy znacznie poprawimy komfort pracy - Paulina z Meblowej

Jakie typy biurek sprawdzą się w domowym biurze? Najlepsze propozycje

Urządzając home office do pracy zdalnej, warto dokładnie przejrzeć ofertę producenta mebli i wybrać biurko charakteryzujące się funkcjonalnością, a przy tym ergonomiczne i gwarantujące wygodę użytkowania.

Biurko komputerowe do home office

Biurka komputerowe zdają się być naturalnym wyborem dla osób, które urządzają własny kącik do pracy zdalnej. Cechują się szerokim blatem, mieszczącym jeden lub kilka monitorów. Większa powierzchnia umożliwia także przechowywanie innych koniecznych do pracy sprzętów lub akcesoriów. Tego rodzaju meble pracownicze wyposażone są często w funkcjonalną wysuwaną szufladę na klawiaturę. Niektóre modele posiadają także nadstawkę, która pozwala dopasować wysokość, na jakiej znajdzie się monitor. Dzięki temu praca staje się o wiele łatwiejsza. Niezwykle funkcjonalnym i godnym uwagi meblem jest również biurko z nadstawką.

Biurko narożne do gabinetu w domu

Biurko narożne świetnie sprawdzi się w nieustawnych wnętrzach lub takich, w których jedyne wolne miejsce do zagospodarowania znajduje się w kącie. Zaletą narożnych biurek jest to, że występują w wersji lewostronnej i prawostronnej. Możliwe jest więc zaaranżowanie ich w dowolnym kącie. Ponadto biurko narożne oferuje znacznie większą powierzchnię blatu roboczego niż pozostałe modele. Posiada także pojemne szafki lub kontenerki na dokumenty. Dzięki dodatkowym półkom, mogącym pomieścić drukarkę, narożne biurko stanowi funkcjonalną stację roboczą.

Nowoczesne biurko proste do biura w domu

Proste biurko to z wielu względów praktyczny i uniwersalny wybór. Występuje w wielu rozmiarach, dzięki czemu z łatwością zaaranżujemy go nawet w najmniejszych wnętrzach. Ten wielofunkcyjny mebel możemy wykorzystywać w różnych celach. Proste biurko, ustawione w sypialni, posłuży za toaletkę, możemy je także wykorzystać jako stolik. Meble tego typu pozbawione są ozdób i najczęściej występują w kolorze neutralnej, modnej bieli. Z tego względu pasują do każdej aranżacji wnętrza, zarówno skandynawskiej, jak i glamour.

Biurko z szufladami do domowego biura

Designerskie biurko z szufladami do domowego biura

Biurko z szufladami stanowi swego rodzaju kompromis między biurkiem narożnym, a prostym. Jest idealną propozycją dla tych osób, które potrzebują niewielkiego mebla do pracy, a przy tym zależy im na przechowaniu najpotrzebniejszych rzeczy. Biurko z szufladami pomaga utrzymać porządek i ład w miejscu pracy, dzięki czemu zyskujemy znacznie więcej wolnej przestrzeni na blacie roboczym. Z łatwością ukryjemy i posegregujmy potrzebne akcesoria w szufladach, w razie potrzeby mając je cały czas pod ręką.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień